4 października 2022

Ogórki w słoiku

90 min. Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Jesień to czas przygotowań różnych przetworów na zimę. Kolorowe owoce i warzywa zamknięte w słoikach to prawdziwe skarby, które stoją na półkach w naszych przydomowych spiżarniach. Własnoręcznie wykonane kompociki, dżemiki, sałatki, ogórki kiszone – zjemy ze smakiem wspominając ciepłe lato. Jeśli macie ochotę na wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej ogórki w słoiku, to zapraszam serdecznie do wspólnej zabawy.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Wykonanie pracy rozpocznij od wycięcia z szablonu słoika, następnie odrysuj go na średniej grubości tekturze. Wytnij z szablonu pozostałe elementy – ogórki, ząbek czosnku, pasek chrzanu i odrysuj je na tekturze. Wytnij nożyczkami wszystkie odrysowane na tekturze części pracy.

Etap II

Wycięty słoik pomaluj z jednej strony tak jakby był wypełniony mętną wodą, użyj do tego farb plakatowych w kolorach – zielonym, białym, żółtym. Wycięte z tektury ogórki wyklej plasteliną w kolorach – zielonych i żółtym. Możesz wykleić ogórki wałeczkami lub rozmazać plastelinę na powierzchni ogórka. Na ogórkach przyklej małe kuleczki imitujące brodawki na skórce. Ostrym końcem patyczka do szaszłyka narysuj w plastelinie linie. Białą plasteliną wyklej ząbki czosnku i pasek chrzanu.

Etap III

Z  kreatywnych drucików w kolorze żółtym i zielonym wykonaj potrzebny do kiszenia ogórków koper. Potnij drucik na mniejsze kawałki i połącz ze sobą, tak żeby przypominał baldachy kopru. Z czarnego drucika wykonaj kuleczki pieprzu – zwiń kawałki drucika w spiralki, z czerwonego i zielonego drucika uformuj papryczkę.

Etap IV

Wszystkie elementy: ogórki, czosnek, koper, papryczkę, pieprz ułóż w słoiku, a następnie przyklej je klejem uniwersalnym. Przyklejane części dociśnij i przytrzymaj chwilę lub połóż na nich na około 10 minut coś ciężkiego np. książkę.

 

Etap V

Połóż słoik na celofanie i odetnij taki kawałek, aby był trochę większy od słoika. Posmaruj klejem brzeg słoika od niepomalowanej strony i przyklej brzegi celofanu, tak żeby celofan otulił dokładnie przód słoika; dzięki temu powstanie złudzenie, że ogórki są za szkłem.

Etap VI

Wytnij z bibuły marszczonej prostokąt, owiń nim górną część słoika, przymocuj bibułę gumką recepturką. Wytnij z tektury mały prostokąt, zrób w nim dziurkaczem dziurkę, czarnym flamastrem wykonaj napis OGÓRKI lub narysuj ogórka. Przełóż przez dziurkę sznurek jutowy, zwiąż na nim supełek, następnie owiń sznurkiem słoik w miejscu gdzie jest umieszczona gumka i zwiąż go w kokardę.

Praca gotowa.

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon