28 marca 2022

Owieczka na wiosennej łące

około 60 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Wiosenna łąka to magiczne miejsce, pełne plastycznych inspiracji, z których warto skorzystać. O tej porze roku dzieje się tu naprawdę dużo, z zimowego snu budzą się do życia rośliny, a mieszkańcy łąki zaczynają swoją aktywność. Nie brakuje też gości: to właśnie wiosną na zielonych łąkach pojawiają się zwierzęta, które uwielbiają zajadać soczystą młodziutką trawkę. Całą zimę zamknięte w budynkach gospodarczych jadły paszę, a teraz, kiedy zrobiło się ciepło, mogą brykać do woli na łące i pałaszować smaczne młodziutkie, zielone listki i kolorowe kwiatki. Zapraszam Was dzisiaj do wykonania pracy plastycznej o wiosennej tematyce, przedstawiającej owieczkę na zielonej, rozkwieconej łące.


Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od przygotowania tła – pomaluj połowę kartki zielonymi farbami plakatowymi (jasną i ciemną), drugą połowę zamaluj farbą niebieską.

Etap II

Na tekturze narysuj ołówkiem tułów w kształcie koła i głowę owieczki, możesz skorzystać z przygotowanych przeze mnie szablonów i odrysować je na tekturze. Wytnij nożyczkami lub nożykiem do wycinania tektury narysowane elementy. Odetnij od papierowej rurki cztery kawałki o długości 3 cm, wykonasz z nich nogi.

Etap III

Białą farbą plakatową pomaluj tułów (tekturowe koło), czarną farbą pomaluj głowę i nóżki (rurki).

Etap IV

Białą bibułę marszczoną potnij na cienkie paski o szerokości 2 cm, a następnie poprzecinaj na kawałki o długości około 20 cm. Poskręcaj paski, tak żeby powstały „bibułkowe sznureczki”, pozwijaj je w spiralki.

Etap V

Niepomalowaną stronę tekturowego koła (tułów owieczki) posmaruj klejem uniwersalnym i przyklej je na środku kartki, następnie na tułowiu przyklej głowę, posmaruj klejem pomalowane papierowe rurki (nóżki) i również przyklej do kartki.

Etap VI

Teraz kolej na wyklejenie futerka owieczki bibułkowymi spiralkami. Posmaruj klejem uniwersalnym tułów i przyklej do niego bibułkowe spiralki jedna obok drugiej.

Etap VII

Nad głową owieczki przyklej klejem uniwersalnym białe pomponiki, przyklej różowy pomponik jako nosek oraz ruchome samoprzylepne oczka. Białą kredką narysuj buzię.

Etap VIII

Z zielonej kartki bloku technicznego powycinaj źdźbła trawy, przyklej je klejem biurowym na zielonej części kartki. Ozdobnymi nożyczkami powycinaj z fioletowej kartki bloku technicznego kółka (kwiatki) i również przyklej klejem biurowym, kredkami dorysuj środki kwiatków, łodygi i listki.

Praca gotowa.
Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon