11 grudnia 2018

Ozdobne ptaszki na choinkę

ok. 30 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

To moje pierwsze tegoroczne ozdoby choinkowe ☺. Jak zawsze jestem trochę podekscytowana wizją zbliżających się świąt i przygotowań. Na początek więc coś prostego, ale wdzięk tych ozdób tkwi właśnie w prostocie. Tak więc zapraszam do zrobienia wyjątkowych ptaszków.

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Dzielimy kartkę na paski o szerokości 3 cm (przy długości około 24 cm, jeśli mamy mniejszą długość, to i szerokość powinna być mniejsza). Pasków powinno być tyle, ile ptaszków planujemy zrobić. Później oczywiście wycinamy paski.

Etap 2

Teraz z jednej strony paska rysujemy zarys dzioba i głowy, a z drugiej ogona i też wycinamy. Można trochę pokombinować z kształtem, ale tyko na tych końcach, inaczej ozdoby ciężko będą się składać.

Etap 3

Samo składanie ptaszków jest stosunkowo łatwe, ale chyba najlepiej pokażą to zdjęcia. Ważne, by trzymać pasek dokładnie w tę samą stronę, inaczej ptak może wyjść na odwrót, wygięty w górę zamiast w dół. Najtrudniejszy moment to „ściąganie” supła. Trzeba to robić ostrożnie, by nie wygnieść za bardzo kartki.

Etap 4

Teraz pora na najprzyjemniejszą część, czyli ozdabianie. Moja propozycja przewiduje ogon i oko ryzowane cienkopisami, ale jeśli ktoś woli bogatszą wersję, można użyć brokatów w żelu. Osobiście wolę prostszą wersję, ale to w końcu mają być Wasze ozdoby i Wam mają się podobać.

Najważniejsze są tu samoprzylepne diamenciki i kamienie, ale można je też zastąpić cekinami, jeśli komuś zostały od zeszłego roku 😉 Efekt będzie trochę gorszy, ale trudno.

Etap 5

Kiedy wszystko jest już gotowe, pozostaje zamocować zawieszki. W tym wypadku po prostu odcinamy kawałki nici i wiążemy każdy kawałek tak. By powstała pętla. Później nakładamy kroplę kleju na grzbiet ptaszka i dociskamy do niej nitkę.

Klej po wyschnięciu stanie się przezroczysty, więc nie będzie się rzucał w oczy.

Gotowe! Czas ubierać choinkę!

Po inne świąteczne inspiracje zajrzyj TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon