4 listopada 2018

Pacynka z łyżki

45 minut + czas schnięcia Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zawsze najwięcej satysfakcji przynoszą nam te prace, które zostały wykonane przez nas samodzielnie od początku do końca. A jeszcze lepiej kiedy patrząc na z pozoru zwykłe przedmioty typu łyżka, patyk, czy wacik jesteśmy w stanie wymyślić dla nich nowe, twórcze zastosowania! I tak też stało się z moja plastikową łyżką. Leżała sobie ot tak w szufladzie czekając na wypełnienie swojego zwykłego, codziennego przeznaczenia, aż w końcu w mojej głowie zaświtał pomysł i odtąd łyżka miała już nie mieć takiego życia jak dotąd. A jej nowym przeznaczeniem stało się bycie pacynką! Zapraszam do twórczej zabawy.

Czego będziemy potrzebować:

Etap 1

Zaczynamy od ubranka. Ulepimy je z Ciasto – Plasto. Ja postanowiłam stworzyć pacynkową parę, więc będzie wersja zarówno damska jak i męska. ? Zanim jednak będziemy chcieli stworzyć jakikolwiek kształt, dobrze jest uformować masę w kulkę. Dzięki temu nasza praca będzie o wiele łatwiejsza. Tworzymy więc koszulkę delikatnie spłaszczając kulkę i nadając jej odpowiedni kształt.

Etap 2

Gotową formę przyklejamy do łyżki. Wystarczy docisnąć masę do sztućca, nie trzeba używać kleju. Do koszulki dolepiłam rękawki, kokardkę oraz guziczki. Przy kokardce polecam użyć np. wykałaczki, aby zrobić precyzyjne wgniecenia.

Etap 3

Kolej na spodenki. Zaczynamy tak samo jak w przypadku koszulki. Na końcu wystarczy naciąć odrobinę naszą masę plastikowym nożykiem lub wykałaczką i gotowe. Spodenki dołączamy do całej reszty i na koniec dodajemy piękny czerwony paseczek.

Etap 4

Czas na dziewczynkę. Tym razem potrzebna będzie sukienka. Wykonujemy ją w taki sam sposób jak koszulkę, musi być tylko troszkę dłuższa.

Etap 5

Do sukienki postanowiłam dodać różowe falbanki. W tym celu zmieszałam biały kolor z czerwonym, zrolowałam w wałeczek i przykleiłam do spodu sukieneczki. Aby powstały falbanki wystarczy ponownie użyć wykałaczki lub narzędzia dołączonego do zestawu CiastoPlasto. Jako dodatek do ubioru ulepiłam również kokardkę, korale i paseczek. Pięknie i dziewczęco.

Etap 6

Czas na włosy. Teraz użyjemy sznurka. Kolor możecie dobrać sami lub też pofarbować jasny sznurek farbą lub barwnikiem. Odcinamy odpowiedniej długości odcinki i przyklejamy. U dziewczynki postanowiłam dodatkowo zawiązać kokardki. Jeśli zdecydujecie się na ten krok to polecam najpierw związać sznurki, a dopiero potem przykleić do łyżki.

Etap 7

Na koniec buźka. Oczy, usta, brwi, policzki wykonałam farbkami Puffy. Po wyschnięciu wystarczy użyć suszarki lub pozostawić bez suszenia. Obie wersje są równie ładne. ?

Ubranka są, włosy są, buzia jest! Nasza pacynka jest już gotowa do zabawy! A może kolejna to będzie jakieś zwierzątko?

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon