8 listopada 2018

Kolorowe liście z bibuły

30 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Jesień jeszcze trwa, a my wciąż mamy mnóstwo pomysłów jak twórczo wykorzystać tematykę z nią związaną. Pokazywałam już przeróżne sposoby na wykorzystanie kolorowych liści z drzew, jednak dziś przedstawię Wam pomysł na to z czego sami możemy zrobić liście, jak już tych z drzew zabraknie. Dlatego dzisiaj zabawimy się twórczo z bibułą!

Będzie nam potrzebne:

Etap 1

Tym razem naszą twórczą zabawę zaczynamy od rysunku na bibule. Wybieramy kolory w jakich chcemy, aby były nasze liście i możemy zaczynać. Szkicujemy dowolne kształty: trójkąty, trapezy, te przypominające chmury i wiele, wiele innych. Im więcej różnych form tym większa różnorodność naszych liści już po złożeniu i sklejeniu. Pamiętajcie jednak, aby wszystkie kształty były w miarę symetryczne.

Etap 2

Przygotowany szkic wycinamy nożyczkami. Mogą to być zwykłe, proste nożyczki lub te kreatywne z różnymi rodzajami końcówek. Drugi wariant jest taki, że możemy od razu przejść do wycinania różnych form pomijając samo szkicowanie. 

Etap 3

Wycięte formy składamy w harmonijkę. Im więcej zagnieceń tym później ciekawszy efekt.

Etap 4

Następnie wszystkie nasze harmonijki składamy na pół dłuższą podstawą do środka i sklejamy ze sobą.

Etap 5

Na koniec wystarczy nasze jesienne liście rozłożyć i przymocować np. na oknie. Dzięki temu do naszych domów wpadnie jeszcze trochę kolorowego światła.

Kto chce okleić całe okno w bibułkowe liście?

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon