12 listopada 2022

Pająk na kolorowej pajęczynie

40 min. Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Pająk z efektem 3D czający się na kolorowej niczym tęcza pajęczynie to nasz dzisiejszy pomysł na wykonanie ciekawej plastycznej pracy. Zapraszamy!

Użyte produkty:

Etap 1

Wybieramy kilka kartek o różnych kolorach i tniemy na paski. Naklejamy je jeden pod drugim na białej kartce z bloku. Po wyschnięciu wyklejankę tniemy na trójkąty w poprzek kolorowych pasków.

Etap 2

Na białej kartce zaznaczamy kropkę (nie musi być na środku kartki) – to będzie nasz punkt początkowy. Wycięte trójkąty przyklejamy jeden po drugim na kartce tak aby ich wierzchołki stykały się w miejscu narysowanej kropki. Wypełniamy tak całą kartkę.

Etap 3

Z czarnej kartki wycinamy trzy długie paski i sklejamy je na środku ułożone pod różnymi kątami. Oprócz tego z tej samej kartki wycinamy małego bałwanka albo kółko i przyklejamy na łączeniu pasków. Srebrnym i złotym markerem rysujemy na tułowiu pająka wzór oraz oczy, następnie zaginamy koniec każdego paska i smarujemy go klejem. Przyklejamy pająka na kolorowej pajęczynie, naprzeciwko niego doklejamy pomponik i wyciętą z białej kartki muchę.

Praca gotowa.

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon