23 października 2023

Papierowa dynia – praca 3D

30 min. Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dzisiaj przychodzimy do Was z propozycją na jesienną dekorację stołu. To praca przestrzenna, ale robi się ją szybko i jest bardzo prosta w wykonaniu. Dynia 3D z papierowych pasków ozdobi niejedną półeczkę.

Do jej wykonania potrzebne będą:

Etap 1

Z kolorowego bloku Fiorello wybieramy pomarańczową kartkę i tniemy ją na równe paski papieru. W zależności od tego, czy chcemy zrobić dynię dużą, czy małą, wycinamy dłuższe lub krótsze paski. Ich szerokość należy dostosować do wielkości dyni, my proponujemy nie szersze niż 2 cm. Do wykonania jednej dyni wykorzystamy ok. 6 – 7 pasków.

Dwa paski układamy ze sobą na krzyż, a pozostałe promieniście, tak aby równomiernie je rozłożyć. Korzystając ze zszywacza Eagle spinamy paski na środku dwoma zszywkami. Następnie dziurkujemy końce pasków – na każdym robimy po jednej dziurce.

Etap 2

Kolejnym krokiem jest składanie ze sobą naprzemiennie leżących pasków i przewlekanie przez dziurki brązowego drucika kreatywnego. Na jednym z jego końców zaplatamy mały supełek, a gdy złożymy wszystkie paski, pozostały drucik zawijamy i formujemy z niego ogonek. Z kolei zielony drucik kreatywny owijamy najpierw wokół ołówka albo długopisu aby powstała sprężynka, a następnie owijamy wokół brązowego ogonka.

Nasza dynia jest już gotowa!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon