21 kwietnia 2021

Pierwsze puzzle sensoryczne dla maluszka

ok. 1 godziny Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Lubimy puzzle, lubimy je układać z dziećmi, choć to nie zawsze proste zadanie. Jak wprowadzić maluszka w świat puzzli? Możemy sami wykonać bardzo proste, a zarazem bardzo atrakcyjne SENSORYCZNE puzzle dwuelementowe z mieszkańcami łąki, czyli z pszczółką, biedronką, żabką i ślimakiem. Na początku pokazujemy dziecku jak je ze sobą łączyć, następnie możemy wymieszać zwierzątka i poprosić dziecko, żeby odnalazło właściwe pary. Dodatkowa stymulacja sensoryczna pozwoli dziecku zapamiętać właściwy układ i zachęci do zabawy z pierwszą układanką. Taką zabawę możemy już zacząć z 18-miesięcznym maluszkiem. Możemy zagrać również w proste memo, odwrócić połówki zwierzątek i szukać par. Jak wykonać takie puzzle?

Potrzebne nam będą:

PSZCZOŁA

Wycinamy z żółtego papieru owalny kształt pszczoły, rysujemy markerem aparat gębowy i paski. Naklejamy oczka ruchome. Doklejamy skrzydełka z papieru i folii bąbelkowej. Przecinamy na pół i przyklejamy na dwóch kawałkach kartonu.

BIEDRONKA

Wycinamy z czerwonego papieru owalny kształt biedronki. Rysujemy markerem aparat gębowy, przedziałek oraz tył biedronki. Doklejamy oczka. Przecinamy na pół i naklejamy na kartoniki. Klejem uniwersalnym przyklejamy pompony.

ŻABKA

Wycinamy z zielonego papieru owalny kształt żabki oraz jej nóżki. Z żółtego filcu wycinamy brzuszek i przyklejamy na tułowiu, doklejamy nóżki. Rysujemy uśmiech. Przecinamy na pół i naklejamy na kartoniki. Z czarnego papieru wycinamy 2 kółeczka i naklejamy je na białych guziczkach. Guziczki „oczy” naklejamy na nakrętkach po musach, a te następnie na żabkę.

ŚLIMAK

Z kolorowego papieru wycinamy kształt tułowia oraz muszli ślimaka. Naklejamy małe oczka na czułkach, rysujemy uśmiech. Przecinamy na pół i naklejamy na kartoniki. Smarujemy muszlę klejem uniwersalnym i naklejamy kolorową włóczkę, zakręcając ją naokoło.

Gdy wszystko wyschnie, możemy się bawić z uroczymi mieszkańcami łąki.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon