Widzieliście kiedyś pingwina na nartach? Nie? Ja też nie, ale wyglądałoby to przezabawnie, prawda? Możemy zrobić takiego słodkiego pingwinka korzystając z kubeczka papierowego i patyczków. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Do wykonania pracy potrzebne będą:
- farby plakatowe Fiorello
- pędzelek Fiorello
- blok techniczny A4 kolorowy Fiorello
- nożyczki Fiorello
- 2 drewniane szpatułki Fiorello
- kubeczek papierowy
- klej w sztyfcie Amos
- klej uniwersalny w płynie Amos
- pompony Fandy
- drucik kreatywny Fiorello
- oczka ruchome Fiorello

Przygotowujemy bazę pingwinka
Papierowy kubek malujemy farbami plakatowymi na czarno, a drewniane patyczki na niebiesko, i odstawiamy do wyschnięcia. W kubku od strony denka robimy dziurki na tej samej wysokości po dwóch stronach kubka i przeciągamy przez nie drucik kreatywny. Przyklejamy pompony w miejscu wkłuć klejem uniwersalnym Amos w płynie, tworząc nauszniki.

Dodajemy szczegóły
Wycinamy elementy pingwinka z kolorowego papieru: brzuszek, płetwy, szalik, stopy-płetwy oraz dziób. Przyklejamy ruchome oczka klejem uniwersalnym, a dziób klejem w sztyfcie, następnie naklejamy biały brzuszek, szalik oraz płetwy. Gdy klej dobrze wyschnie, doklejamy stopy-płetwy do patyczków i całość do kubeczka.

Nasz pingwinek jest gotowy! Może zjeżdżać z górki.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena