24 marca 2023

Pisanka wielkanocna z efektem 3D

30 min. Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zbliża się Wielkanoc, a z nią cudowne, kolorowe, pogodne, wiosenne ozdabianie naszych mieszkań.  Zapraszam Was dzisiaj do wykonania bardzo prostej, a przy tym nietuzinkowej dekoracji świątecznej – jest nią pisanka z efektem 3D. Jeśli macie ochotę „wyczarować” niezwykłe jajeczko za pomocą flamastrów Fiorello, to zapraszam do zabawy.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od przyklejenia z wszystkich czterech boków kartki taśmy malarskiej o średniej szerokości, tak żeby po odklejeniu powstała biała ramka. Taśmę przyklej bardzo delikatnie bez dociskania jej do kartki (jeśli będzie mocno przyklejona, to przy odklejaniu może uszkodzić jej powierzchnię).

Narysuj ołówkiem na kartce (w jej centralnym miejscu) sporych rozmiarów jajko, lub skorzystaj z szablonu, który przygotowałam. Wytnij jajko i odrysuj je ołówkiem na kartce. Postaraj się, żeby ślad ołówka był prawie niewidoczny. Następnie narysuj na kartce w odległości około 4 cm od siebie poziome linie od lewej do prawej strony kartki: zacznij od jej dołu, a linie rysowane na jajku (od narysowanego ołówkiem jego jednego brzegu do drugiego) narysuj wygięte lekko jak łuk tęczy. Powyżej jajka, podobnie jak poniżej, narysuj proste linie.

Etap II

Wszystkie narysowane ołówkiem linie popraw grubym flamastrem, np. zielonym. Kolejne linie o wybranym przez siebie kolorze (np. czerwonym) narysuj przy zakreślonych zielonych liniach. Następne kreski narysuj w ten sam sposób, blisko śladu flamastra. Pisanka ma być bardzo kolorowa, użyj do tego wielu kolorów, samodzielnie zadecyduj, które znajdą się na Twojej pisance. Wypełnij kolorowymi paskami całą powierzchnię kartki.

Etap III

Obrysuj brzegi przy przyklejonej taśmie zielonym flamastrem, a następnie delikatnie odklej taśmę malarską. Z brzegu narysowanej zielonej linii, na białym śladzie, narysuj dookoła w odległościach około 3 cm kreski o długości 1–2 cm – będą to łodygi kwiatków, które utworzą dekoracyjną ramkę całej kompozycji. Na końcach wszystkich  narysowanych kresek – łodyg dorysuj zielone kółeczka z kropeczkami w środku, a następnie listki.

Etap V

Zamaluj środki listków jasnozielonym mazakiem, kwiatki na żółto, dorysuj dookoła kwiatków kropki – płatki. Na powierzchni pisanki, na kilku wybranych paskach zaznacz flamastrami kolorowe kropeczki.

Praca gotowa. Jeśli ten pomysł przypadł Ci do gustu, możesz zrobić więcej takich pisanek i podarować je swoim bliskim.

Życzę udanej zabawy, samych przyjemnych chwil w dekorowaniu domu, w przygotowaniach do świąt i oczywiście życzę pięknych Świąt Wielkanocnych.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon