14 grudnia 2023

Pociąg świąteczny DIY

1 godzina (+czas na wyschnięcie farb oraz kleju) Poziom trudności: 3/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Grudzień to wyjątkowy czas oczekiwania na magiczne Święta Bożego Narodzenia, pełen wspólnych chwil spędzonych z rodziną. W tym artykule pokażemy Ci, jak stworzyć uroczy świąteczny pociąg, który nie tylko ozdobi Twoje półeczki, ale także dostarczy radości podczas świątecznych przygotowań.

Oto lista materiałów, które będą Ci potrzebne:

Przygotowanie kolejki oraz wagonika

Przygotuj 2 pudełka: jedno prostokątne, otwarte, drugie kwadratowe, tubę po kredce(którą z powodzeniem możesz zastąpić również rolką po papierze toaletowym) oraz puszkę zabezpieczoną w taki sposób żeby się nią nie skaleczyć.

Następnie pomaluj kwadratowe pudełko i puszkę czerwoną farbą akrylową, a prostokątne pudełko na zielono. Wytnij okno w prostokątnym pudełku.

Tworzenie kół

Z kartonu wytnij podest koła: 4 większe, 4 mniejsze. Do kół doklej skręcone w „ślimaczka” druciki kreatywne marki Fiorello.

Składanie pociągu

Sklej pudełko kwadratowe, puszkę i małą tubę (komin). Całość podklej kawałkiem tektury, która będzie formą podestu. Doklej koła po bokach. Wycinaj z wacików kształty sopli śnieżnych i naklej je na dach lokomotywy oraz wagonika.

Dekorowanie

Dekoruj lokomotywę filcowymi ozdobami – wieniec świąteczny, gwiazda betlejemska, śnieżynka, naklejki klejnoty oraz perełki Fiorello.

Łączenie elementów

Łącz lokomotywę z wagonikiem przy pomocy drucika kreatywnego.

Twój uroczy pociąg jest już gotowy do podróży na Biegun Północny!

Dzięki tym prostym krokom, wyczarujesz niezapomnianą ozdobę świąteczną, która wprowadzi magię Świąt do Twojego domu. Pamiętaj, aby cieszyć się procesem tworzenia i świątecznymi chwilami z rodziną!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Gosia
Gosia
14 grudnia, 2023 8:57 pm

świetne

ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon