Podwodny świat z bibuły

1,5 godziny
two

Ostatnio pogoda nas nie rozpieszcza. Chmury, ciemno i deszczowo. Ale możemy spojrzeć na to z perspektywy zapowiedzi nadchodzącej wiosny. A na razie, skoro tyle wokół wody, możemy ją wykorzystać i stworzyć sobie własną podwodną krainę! Męczy Cię ciągły deszcz obijający się o szybę? Nie ma problemu, wystarczy zaprosić morskie zwierzaki na nasze okna, a deszcz stanie się pięknym uzupełnieniem naszej wodnej krainy.

Czego będziemy potrzebować:

  • czarny papier
  • bibuła gładka
  • nożyczki zwykłe i opcjonalnie kreatywne – dekoracyjne
  • ołówek i klej

 

Etap 1

Na początku zabieramy się za szkic. Na czarnej kartce, najlepiej z bloku technicznego rysujemy nasze morskie zwierzęta. Mogą to być meduzy, rybki, morskie koniki, delfiny czy inne stwory. ? Gotowe szkice wycinamy uwzględniając również otwory przeznaczone na bibułę (patrz- zdjęcie).

 

 

Etap 2

Zwierzaki na chwilę odkładamy i zabieramy się za wycinanie bibuły. Zwykłymi nożyczkami wycięłam przeróżne kształty, wielkości i kolory. Bibułę możemy również wydzierać dopasowując przy tym do wyciętych otworów.

 

 

Etap 3

Czas na przyklejanie. Kawałki bibuły dopasowujemy wedle własnego upodobania do wcześniej wyciętych szablonów i zwykłym klejem w sztyfcie przyklejamy tak, aby wszystkie wycięte otwory zostały przykryte.

 

 

Etap 4

Ostatni krok to wycięcie macek meduzy. Tym razem wybrałam kreatywne nożyczki i z ich pomocą zaczęłam wycinać z bibuły pasemka. Na końcu wystarczyło je tylko przykleić do zwierzątka i gotowe.

 

 

Nasze morskie zoo wystarczy przykleić do okna i oczekiwać na trochę więcej słońca, które pięknie rozświetli podwodną krainę.

 

 

Basia

 

 

Podobało się? Podziel się z innymi!