11 maja 2022

Pomysły na kartki z okazji Dnia Matki

40 minut+wysychanie kleju na każdą Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Pomysłów na kartki i laurki z okazji Dnia Matki jest wiele; ja chciałabym zainspirować Was do stworzenia bardzo prostych i niebywale efektownych kartek, w których wykorzystamy motywy kwiatowe oraz guziki 🙂

Do wykonania kartek potrzebne będą:

Kartki z motywem florystycznym

Na białej kartce ołówkiem rysujemy obrazek, następnie jego linie poprawiamy czarnym cienkopisem. Pozostałość po ołówku delikatnie wymazujemy gumką, a środek kolorujemy kredkami.

Ostatnim elementem jest dodanie napisu wydrukowanego stąd (do pobrania poniżej) lub samodzielnie napisanego. Białą kartkę z gotowym wzorem naklejamy klejem na bazę kartki zrobioną z twardej okładki bloku technicznego lub tektury oraz 1 cm kolorowej kartki w dowolnym kolorze, najlepiej takim który będzie współgrał z kolorami kwiatów. Na koniec w środku piszemy życzenia.

Kartki z guzików

Na białej kartce przyklejamy guziki i czarnym cienkopisem dorysowujemy płatki kwiatów, łodygi oraz listki, które alternatywnie możemy również przykleić po wycięciu z kolorowego papieru.


Ostatnim elementem jest dodanie napisu wydrukowanego stąd – pobierz szablon oraz naklejenie całości w pierwszej kolejności na kolorową kartkę z bloku o 0,5 cm większą niż środkowa część, a następnie na tekturową podkładkę, z której stworzymy kartę, która również powinna być 0,5 cm większa od kolorowego środka. W środku piszemy życzenia.

Nasze kartki są gotowe. Wszystkim mamom życzymy z okazji ich święta pociechy z dzieci.

Propozycję zabawy przygotowała Justyna

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon