4 grudnia 2018

Przebranie czapka renifera

45 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Myślę, że każdy z nas choć przez chwilę w swoim życiu cieszył się możliwością przebrania się za ulubioną postać lub zwierzątko. A z racji tego, że wielkimi krokami zbliża się do nas sylwester, to może i ten czas wykorzystać na tego typu zabawy? Teraz mamy czas zimowy, dlatego postanowiłam stworzyć przebranie renifera a dokładnie czapkę! Taką z rogami uszami i ogromnym, czerwonym nosem. Zapraszam do wspólnej, twórczej zabawy!

Potrzebujemy:

Etap 1

Na początku tworzymy szablon. Na jednej lub dwóch ciemno – beżowych kartkach rysujemy pasek, który będziemy zakładać na głowę. Obliczamy jej obwód i wymiary przenosimy na papier. Dodatkowo z naszym paskiem będzie połączony nos, a więc i o nim pamiętamy. Na tej samej kartce rysujemy także uszy renifera. Na koniec wszystko wycinamy.

Etap 2

Na kartce w tym samym kolorze wyznaczamy rogi renifera oraz wnękę ucha. Gotowe elementy ponownie wycinamy.

Etap 3

Te dwa ostatnie elementy kolorujemy brązową kredką. Ja wybrałam do tego „Colorix Silky Crayon” ze względu na ich miękkość i łatwość rozprowadzania, ale możecie również wybrać zwykłe świecowe kredki. 

Etap 4

Czas na złączenie ze sobą wszystkich części renifera. Możemy przyłożyć na chwilę pasek do głowy, aby zobaczyć w którym miejscu mają być rogi i uszy. Jak już wyznaczymy odpowiednie miejsce, wystarczy wszystko ze sobą skleić.

Etap 5

Czas na nos. Najpierw smarujemy wyznaczone miejsce klejem, a potem układamy cekiny. Pamiętajcie o tym, żeby nie było prześwitów. Jeśli będzie taka potrzeba to przyklejcie kolejną warstwę.

Etap 6

Ostatni krok to zszycie ze sobą pasków, tak aby dobrze pasowały na głowę.

I gotowe! Teraz możemy już tylko świętować! ?

Po inne świąteczne inspiracje zajrzyj TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon