Przebranie czapka renifera

45 minut
one

Myślę, że każdy z nas choć przez chwilę w swoim życiu cieszył się możliwością przebrania się za ulubioną postać lub zwierzątko. A z racji tego, że wielkimi krokami zbliża się do nas sylwester, to może i ten czas wykorzystać na tego typu zabawy? Teraz mamy czas zimowy, dlatego postanowiłam stworzyć przebranie renifera a dokładnie czapkę! Taką z rogami uszami i ogromnym, czerwonym nosem. Zapraszam do wspólnej, twórczej zabawy!

 

Potrzebujemy:

  • kolorowy, sztywny papier
  • cekiny
  • kredki „Colorix Silky Crayon” lub inne świecowe
  • pędzelek i klej
  • ołówek i linijka
  • nożyczki
  • zszywacz

1. Na początku tworzymy szablon. Na jednej lub dwóch ciemno – beżowych kartkach rysujemy pasek, który będziemy zakładać na głowę. Obliczamy jej obwód i wymiary przenosimy na papier. Dodatkowo z naszym paskiem będzie połączony nos, a więc i o nim pamiętamy. Na tej samej kartce rysujemy także uszy renifera. Na koniec wszystko wycinamy.

 

2. Na kartce w tym samym kolorze wyznaczamy rogi renifera oraz wnękę ucha. Gotowe elementy ponownie wycinamy.

 

3. Te dwa ostatnie elementy kolorujemy brązową kredką. Ja wybrałam do tego „Colorix Silky Crayon” ze względu na ich miękkość i łatwość rozprowadzania, ale możecie również wybrać zwykłe świecowe kredki. 

 

4. Czas na złączenie ze sobą wszystkich części renifera. Możemy przyłożyć na chwilę pasek do głowy, aby zobaczyć w którym miejscu mają być rogi i uszy. Jak już wyznaczymy odpowiednie miejsce, wystarczy wszystko ze sobą skleić.

 

5. Czas na nos. Najpierw smarujemy wyznaczone miejsce klejem, a potem układamy cekiny. Pamiętajcie o tym, żeby nie było prześwitów. Jeśli będzie taka potrzeba to przyklejcie kolejną warstwę.

 

6. Ostatni krok to zszycie ze sobą pasków, tak aby dobrze pasowały na głowę.

 

I gotowe! Teraz możemy już tylko świętować! 😉

 

Basia