3 czerwca 2020

Ptaszki z tektury

90 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

W ogrodach, sadach, parkach, na łące – słychać wesoły śpiew ptaków. Ten radosny świergot, który słyszę przez moje otwarte okno, stał się inspiracją do dzisiejszej zabawy plastycznej. Zapraszam więc do wykonania kolorowych ptaszków z tektury.

Do wykonania ptaszków potrzebne będą:

Etap 1

Narysuj na białej kartce szablon ptaszka – dwa skrzydełka i kontur ptaka. Możesz skorzystać z gotowego szablonu przygotowanego przeze mnie – do pobrania ->szablon ptaszek. Następnie wytnij wszystkie elementy i odrysuj je na tekturze (do wykonania jednego ptaszka potrzebne będą trzy kontury ptaka i dwa skrzydełka). Elementy odrysowane na tekturze wytnij.

Etap 2

Na jednym z trzech jednakowych wyciętych ptaszków zrób dziurkaczem otwór w górnej części (na plecach), przeciągnij przez otwór sznurek i zawiąż go na supełek. Wszystkie trzy elementy (ptaszki) sklej ze sobą używając białego kleju Amos w płynie. Element, do którego przywiązany jest sznurek, umieść w środku. Mocno dociśnij, chwilę przytrzymaj by klej dobrze połączył wszystkie elementy. Dzięki sklejonym trzem elementom ptaszek będzie lepiej wyglądał (będzie miał grubszy brzuszek).

Etap 3

Farbami plakatowymi pomaluj ptaszka i skrzydełka w wybrane wzory i kolory. Po wyschnięciu z jednej strony, pomaluj z drugiej. Możesz malować etapami, na wyschniętej farbie możesz domalować kwiatki, piórka, paski, kropki… Do malowania możesz użyć różnej grubości pędzli.

Etap 4

Po dokładnym wyschnięciu farb, z obu stron ptaszka przyklej oczka. Na skrzydełkach od stron przyklejanych do ptaszka zrób małe zakładki, posmaruj je klejem w płynie Amos i przyklej (chwilę przytrzymaj).

Ptaszek gotowy. Proponuję wykonać więcej kolorowych ptaszków, bo im większa wesoła ptasia gromada, tym lepiej!

Ptaszkami możesz udekorować np. okno, mocując je za pomocą sznurka do karnisza, możesz zawiesić je na gałązkach w wazonie, na poręczy schodów… Tak wykonana dekoracja wprowadzi wiosenny nastrój w Twoim domu.

Udanej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon