3 kwietnia 2018

Pudełka na przybory szkolne – dwa sposoby

30 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dziś pokażę, jak zrobić poręczne pudełka na skarby. Można w nich trzymać przybory plastyczne, kamyki znalezione na plaży lub po prostu gromadzące się na biurku (lub gdzie indziej) drobiazgi. Pierwsza propozycja to potworne pudełko, taki biurkowy potwór z pewnością dobrze zajmie się naszymi rzeczami  i nie pozwoli ich nikomu wziąć. Druga wersja jest raczej dla starszych. Szybciej się ją robi, za to później można robić przerwy w zabawie lub nauce, żeby kolorować pudełko.

 Potrzebujemy:

Wariant 1

Wariant 2

 

Potworne pudełko
Etap 1

Wyjmujemy ze środka pudełka po chusteczkach plastik (zazwyczaj taki jest) i rysujemy paszczę naszego potwora. Następnie wycinamy.

Etap 2

Malujemy potwora na kolor bazowy. Niektóre pudełka mogą być zrobione ze śliskiej tektury, wtedy dobrze będzie położyć dwie warstwy farby, żeby oryginalny wzór nie przebijał. Kiedy baza wyschnie, malujemy potworowi cętki, paski, łuski lub co tylko przyjdzie nam do głowy.

Etap 3

To bardzo ważny etap, w końcu każdy potwór musi mieć zęby. Jakie? To akurat można sobie wyobrazić. U mnie są duże i szczerbate!

Wycinamy zęby (pojedynczo lub w rzędach) z papieru technicznego i przyklejamy od środka paszczy.

Etap 4

Doklejamy resztę rzeczy, jakie powinno mieć pudełkowe monstrum. Przydadzą się oczy, sama użyłam gotowych oczek samoprzylepnych, ale można zrobić podobne samemu. Dodatkowo dokleiłam uszy wycięte z papieru technicznego i pomalowane farbami. A co Wy wymyślicie?

Kiedy wszystko będzie gotowe, wystarczy włożyć do środka swoje skarby. Potwór na pewno ich przypilnuje.

Pudełko do kolorowania
Etap 1

Obklejamy pudełko taśmą dekoracyjną.

Najpierw zaklejamy samą górę. Przy prostokątnym pudełku powinniśmy potrzebować dwóch pasków taśmy. Przy odrobinie wysiłku można dopasować wzór tak, by cały bok tworzył spójny obrazek.

Etap 2

Później kleimy pozostałe boki. Zaczynamy znowu od góry, od jednego paska idącego dookoła pudełka. Tam, gdzie taśma wchodzi na otwór trzeba ponacinać ją w wąskie paski. Następnie paski pojedynczo zaginamy i przyklejamy od środka pudełka. Kontynuujemy z kolejnymi paskami, aż całe pudełko będzie obklejone.

Jeśli zdarzy się, że kawałek taśmy będzie Wam wychodził poza pudełko, wystarczy ponacinać taśmę na rogach i przykleić ją do spodniego boku, który zostawiliśmy na koniec. Tu może być nawet trochę nierówno, w końcu po przyklejeniu nic nie będzie widać.

Gotowe! Teraz zostaje tylko kolorowanie.

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon