21 października 2021

Puzzle halloweenowe ze szpatułek

ok. 45 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Halloween często traktuje się jako tradycję z krajów anglojęzycznych, która ma na celu oswojenie dzieci ze strachem przed różnymi potworami, które w kulturze masowej funkcjonują od zawsze; dlatego dzieci oglądają je w bajkach, czytają o nich książki. Możemy się bawić tym świętem, a jednocześnie uczyć, tworząc sympatyczne i niegroźne pomoce edukacyjne, takie jak np. puzzle z patyczków. Puzzle ze szpatułek laryngologicznych wspomagają koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą, spostrzegawczość i orientację w przestrzeni.


Do stworzenia naszych puzzli będą nam potrzebne:

Etap 1

Układamy obok siebie szpatułki po 5 (dynia) i po 4 (Dracula i Frankenstein). Skracamy 5 szpatułek do dyni, sklejamy je tymczasowo taśmą, odwracamy na drugą stronę.

Etap 2

Szkicujemy dynię halloweenową oraz Draculę i Frankensteina. Do Frankensteina będą nam też potrzebne dwa kawałki szpatułek do przyklejenia w miejscu szyi.

Etap 3

Malujemy farbami szpatułki i czekamy aż wyschną.

DYNIA Doklejamy zielone elementy z papieru, pędy możemy skręcić na ołówku. Rysujemy czarnym markerem oczy, nos i buzię dyni.
DRACULA Rysujemy markerem usta, nos, zęby, koszulę, brwi. Doklejamy ruchome oczka.
FRANKENSTEIN Rysujemy markerem usta, nos, ząb, szwy. Doklejamy ruchome oczka.

Możemy utrwalić nasze dzieła klejem i traktować je jako dekorację, ale możemy również odkleić taśmę z tyłu i pobawić się w układanie postaci. To świetna zabawa na hallowenowy wieczór!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon