27 października 2022

Przegląd prac na Święto Niepodległości

Poziom trudności: 1/5

Każdego roku 11 listopada upamiętniamy odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Stało się to po 123 latach zaborów. Jest to dzień, w którym powinniśmy z radością celebrować naszą tożsamość, różnorodność, tradycje, barwy narodowe i język, dlatego dzisiaj podpowiadamy Wam, w jaki sposób możecie udekorować swoje szkolne sale, okna, domy, mieszkania, aby upamiętnić ten ważny dzień. Zapraszam do przeglądu pomysłów na prace patriotyczne.

Biały orzełek w koronie

Zapraszam do wykonania pracy przybliżającej dzieciom główne symbole narodowe – czyli w tym przypadku Orła Białego w koronie, który znajduje się w godle Polski.

Mapa Polski

Kolejna praca to wykonanie patriotycznej dekoracji, którą w ten ważny dla naszego kraju dzień możemy przystroić domowe okna lub szkolne sale.

Kokarda narodowa

Kolejna propozycja to kokarda narodowa, nazywaną również czasem (błędnie!) kotylionem. Nie będzie ona tradycyjnie robiona z papieru, ale z masy plastycznej CiastoPlasto, ponieważ dzięki magicznym właściwościom tego materiału będziemy mogli stworzyć całkiem przyjemną broszkę.

Jeżeli jednak chcielibyście stworzyć klasyczną wersję papierową, zachęcam Was do stworzenia jej krok po kroku z poniższą instrukcją.

Biało-czerwona kompozycja na Święto Niepodległości

Kolejny pomysł to kompozycja w barwach narodowych, którą możecie przystroić np. szkolną gablotę, a może nawet salę podczas uroczystej akademii. Wykonanie tej pracy z pewnością sprawi wiele frajdy dzieciom: ich zadaniem będzie wymyślenie motywów do wyklejenia biało-czerwonymi paskami.

Girlanda na Dzień Niepodległości

Ostatnia propozycja to wykonanie girlandy w barwach biało-czerwonych, do której potrzebne będą jedynie bloki rysunkowe i kolorowe, nożyczki i klej.

 

 

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon