1 listopada 2023

Przegląd prac na Święto Niepodległości

Poziom trudności: 1/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Każdego roku 11 listopada upamiętniamy odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Stało się to po 123 latach zaborów. Jest to dzień, w którym powinniśmy z radością celebrować naszą tożsamość, różnorodność, tradycje, barwy narodowe i język, dlatego dzisiaj podpowiadamy Wam, w jaki sposób możecie udekorować swoje szkolne sale, okna, domy, mieszkania, aby upamiętnić ten ważny dzień. Zapraszam do przeglądu pomysłów na prace patriotyczne.

Biały orzełek w koronie

Zapraszam do wykonania pracy przybliżającej dzieciom główne symbole narodowe – czyli w tym przypadku Orła Białego w koronie, który znajduje się w godle Polski.

Orzeł Biały

Mapa Polski

Kolejna praca to wykonanie patriotycznej dekoracji, którą w ten ważny dla naszego kraju dzień możemy przystroić domowe okna lub szkolne sale.

Mapa Polski
Kokarda narodowa

Kolejna propozycja to kokarda narodowa, nazywaną również czasem (błędnie!) kotylionem. Nie będzie ona tradycyjnie robiona z papieru, ale z masy plastycznej CiastoPlasto, ponieważ dzięki magicznym właściwościom tego materiału będziemy mogli stworzyć całkiem przyjemną broszkę.

Jeżeli jednak chcielibyście stworzyć klasyczną wersję papierową, zachęcam Was do stworzenia jej krok po kroku z poniższą instrukcją.

Biało-czerwona kompozycja na Święto Niepodległości

Kolejny pomysł to kompozycja w barwach narodowych, którą możecie przystroić np. szkolną gablotę, a może nawet salę podczas uroczystej akademii. Wykonanie tej pracy z pewnością sprawi wiele frajdy dzieciom: ich zadaniem będzie wymyślenie motywów do wyklejenia biało-czerwonymi paskami.

Girlanda na Dzień Niepodległości

Ostatnia propozycja to wykonanie girlandy w barwach biało-czerwonych, do której potrzebne będą jedynie bloki rysunkowe i kolorowe, nożyczki i klej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon