13 maja 2022

Rakieta kosmiczna

60 minut + wysychanie kleju Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Z okazji zbliżającego się Dnia Kosmosu mam dla Was propozycję, która z pewnością ucieszy wszystkich wielbicieli podróży kosmicznych. Zapraszam do wykonania rakiety kosmicznej z pięknym kolorowym ogonem.

Do jej wykonania potrzebne będą:

Etap 1

Kartkę A5 przecinamy na pół.

Etap 2

Jedną połówkę smarujemy klejem i obklejamy nią niezbyt szeroką rolkę po papierze toaletowym. Wystające brzegi zawijamy ładnie do wnętrza rolki.

Etap 3

Drugą połówkę kartki składamy po skosie i odcinamy powstały trójkąt. Otwieramy kwadrat i rozcinamy go po linii zgięcia na dwa równe trójkąty.

Etap 4

Jeden z trójkątów zginamy na pół i rysujemy zaokrąglone rogi. Wycinamy, rozcinając trójkąciki. Następnie zaginamy wzdłuż jednego z brzegów przyprostokątnych.

Etap 5

Smarujemy klejem zagięcia i przyklejamy po obu stronach rolki kątem prostym przy podstawie rolki.

Etap 6

Drugi trójkąt również zginamy na pół i również rysujemy zaokrąglone rogi. Wycinamy i sklejamy go, robiąc w ten sposób podwójny i mocniejszy papier.

Etap 7

Nacinamy rolkę w górnej części (do skrzydeł) – 2 nacięcia. W powstałe nacięcia wsuwamy podwójnie sklejony trójkącik.

Etap 8

Flamastrem rysujemy buzię i ozdabiamy.

Etap 9

Kolorujemy.

Etap 10

Z bibuły czerwonej, pomarańczowej i żółtej odcinamy cienkie paseczki. Każdy pasek bibuły dzielimy na ok. 4 odcinki (nie muszą być równe) i przyklejamy wewnątrz rolki na dole rakiety.

Etap 11

Z tyłu, w górnej części naszej rakiety, wycinamy dwie dziurki – najwygodniej dziurkaczem jednootworowym. Przewlekamy przez obie dziurki sznurek i zawiązujemy.

Trzymamy za sznurek; machając w powietrzu wprowadzamy naszą rakietę w lot z pięknym ognistym ogonem ciągnącym się za nią.

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon