17 marca 2018

Ręcznie zdobiony wielkanocny talerzyk

1 godzina Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Święta tuż tuż, a Wam brak pomysłów na kreatywne przygotowania? Specjalnie na ten czas przygotowałam tutorial, który zaciekawi niejednego poszukiwacza nowych inspiracji. Jedyne co nam potrzeba to talerzyk i kredki świecowe. Ten zestaw możemy znaleźć w każdym domu, gdzie mieszka mały artysta. A o kuchni chyba nie trzeba wspominać. Tyle wystarczy, aby stworzyć piękną dekorację na stół. Malowanie na ciepło kredkami świecowymi po porcelanowym naczyniu… Kogo zainteresował ten pomysł, zapraszam dalej!

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Na początku musimy dobrać odpowiedni talerzyk. Odpowiedni to znaczy taki, który będziemy mogli podgrzewać w piekarniku w wysokiej temperaturze. Jeżeli chodzi o kształt i wielkość jest to oczywiście dowolność. Pamiętajmy jednak, aby nie wybierać talerzy zbyt głębokich, ponieważ roztopiony wosk z kredek może robić nam zacieki na ściankach.

Etap 2

Zanim zaczniemy zabawę z kredkami świecowymi, dobrze jest najpierw wykonać szkic na talerzyku. Zamiast ołówka użyjemy jednak czarnego flamastra. Będzie on bardziej widoczny, a przy tym łatwo zmywalny w razie gdyby były potrzebne poprawki. Pamiętajcie również aby nie skupiać się zbytnio na szczegółach, ponieważ później będzie Wam trudniej operować kredkami.

Etap 3

Aby zacząć malować na talerzyku musimy najpierw podgrzać go w piekarniku. Pamiętajcie, że przy tej czynności koniecznie musi być obecna osoba dorosła(!), która będzie mogła wykonać wszystkie kroki związane z podgrzaniem i wyciągnięciem talerza.

Talerz wystarczy wstawić na parę minut. Po wyjęciu można od razu przystąpić do pracy. Wystarczy wziąć kredkę do ręki i zacząć malować po rozgrzanej powierzchni. Pod wpływem ciepła, kredka natychmiast się rozpuszcza tworząc piękne, soczyste plamy kolorów. Przy tym kroku dobrze, jest założyć rękawiczki (wystarczą zwykłe bawełniane), aby nie dotykać gorącego na początku talerzyka. Talerzyk po paru minutach całkowicie ostyga, więc w razie potrzeby można włożyć go raz jeszcze do piekarnika w celu dokończenia pracy.

Gotowy talerzyk można użyć jako ozdobę dekoracyjną samą w sobie lub jako paterę na pisanki i wydmuszki. Pamiętajcie jednak, aby nie kłaść na niego żadnych produktów spożywczych.

Życzę wspaniałych i owocnych przygotowań do świąt ? Powodzenia!

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon