31 grudnia 2019

Karnawałowa różdżka z cekinami

30 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Karnawał tuż tuż, macie już gotowe kostiumy? Dzisiejszy temat może posłużyć za dopełnienie stroju na bal przebierańców, albo inspirację do niego. Różdżka przyda się zarówno Elsie z Krainy Lodu, jak i czarodziejkom, wróżkom lub nawet… czarnoksiężnikom.  Do dzieła!

Potrzebujemy:

Etap 1

Na kartce rysujemy podwójną gwiazdę: jedną większą i drugą mniejszą w środku. Możemy narysować je odręcznie, albo wykreślić za pomocą linijki i cyrkla. Ważne tylko, by „ramka”, którą będą tworzyły gwiazdy miała grubość przynajmniej 1,5 centymetra.

Następnie wycinamy gwiazdę, odrysowujemy obok i znów wycinamy. Tak, by powstały dwie takie same.

Etap 2

Wycinamy z koszulki na dokumenty dwa kółka na tyle duże, by zakryły okienka w gwiazdach. Można odmierzyć wielkość takiego kółka cyrklem i narysować je na folii (będzie słabo widoczne, ale jednak widoczne). Gotowe kółka przyklejamy do gwiazdek tak, by dokładnie zakryły otwory w środku. Najlepiej sprawdzi się do tego klej uniwersalny.

Jeśli jakieś fragmenty folii wystają poza zewnętrzną krawędź gwiazdy, wystarczy je obciąć nożyczkami. Jeśli rysowaliście gwiazdy odręcznie pamiętajcie, by folie przylepiać tak, by po złożeniu gwiazdek razem miejsca klejenia znalazły się w środku.

Etap 3

Na środek folii po wewnętrznej stronie jednej z gwiazdek wysypujemy trochę brokatu i kilka cekinów. Trzeba uważać, by brokat nie rozsypał się nam za bardzo na wysokości kartki. Jeśli tak się stało, można pozbyć się go pędzelkiem.

Na drugą gwiazdkę nakładamy klej uniwersalny. Oczywiście po wewnętrznej stronie i tylko na wysokości papieru. Obie gwiazdki sklejamy razem i przygniatamy na kilka minut czymś ciężkim.

Etap 4

Gwiazdka powoli się klei, a my w tym czasie robimy rączkę różdżki. Odcinamy od rolki krepiny pasek szerokości paru centymetrów. Przyklejamy jego koniec do pałeczki lub gałązki i ciasno nawijamy. Co jakiś czas nakładamy odrobinę kleju, by krepina nie przesuwała się za bardzo. Koniec zabezpieczamy klejem do papieru.

Etap 5

Gwiazdka powinna już wyschnąć. Możemy pokolorować papierową ramkę i jeśli nie planujemy szczegółowych rysunków, wykończyć ozdabianie mokrym pędzlem. Nada to naszej różdżce akwarelowej delikatności. Warto powtórzyć proces po obu stronach.

Etap 6

Przyklejamy gwiazdę do rączki różdżki. Możemy też dokleić cekiny i dowiązać do rączki wstążeczki lub wąskie paski krepiny. Gotowe, czas na bal!

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon