29 grudnia 2019

Zimowy obrazek – zaklinanie zimy

20 minut + czas potrzebny na schnięcie Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Minęły Święta, zbliża się Sylwester, a zima wciąż kapryśna. Choć może właśnie Wy jesteście tymi szczęśliwcami, u których można bez problemu pójść na sanki? Nawet jeśli nie, nic straconego. Każdy może zrobić obrazek zaklinający zimę! Technika, w której będziemy pracować nazywa się kolaż i polega na łączeniu różnych technik plastycznych. Tutaj będzie częściowo wyklejanka (przy użyciu tiulu i koronek!) oraz rysunek. Widząc Wasze piękne prace może zima da się skusić i wpadnie do nas choć na chwilę w wersji śnieżno-słonecznej?

Potrzebujemy:

Etap 1

Tniemy koronki na mniejsze kawałki i układamy je na kartce papieru tak, by przypominały drzewa. Najlepiej najpierw ułożyć całą kompozycję, a dopiero później przymocować.

Kiedy już mamy koronkową kompozycję, przyklejamy kawałki materiału do kartki klejem do papieru. Do tego przyda się jakaś podkładka, by nie pokleić za bardzo stołu. 

Etap 2

Kiedy korony drzew są już na miejscu na stałe, możemy wziąć się za rysowanie lasu. Na czarnym lub granatowym papierze najlepiej będzie widać kredki Colorix lub tłuste pastele. Kredki ołówkowe raczej w ogóle sobie nie poradzą, ale w razie czego można użyć farb plakatowych w słoiczkach.

Skoro obrazek ma przedstawiać las w zimie, to na rysunku przydadzą się konary drzew, śnieg na ziemi i księżyc lub gwiazdy. A może wszystko na raz?

Etap 3

Śnieg podczas bardzo mroźnej pogody skrzy się jak brokat. Dlatego dobrze uzupełnić obrazek właśnie o niego. Zamiast takiego w żelu można wykorzystać sypki, ale wtedy trzeba wcześniej posmarować miejsca, gdzie ma się znaleźć, klejem. 

Do bardziej precyzyjnej pracy lub nakładania punktowego warto wykorzystać klej uniwersalny. Przy brokacie w żelu wystarczy nałożyć go na miejsce i zostawić do wyschnięcia. I gotowe!

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon