9 września 2020

Ryby z bajkowego jeziora

90 minut Poziom trudności: 5/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dzisiejsza propozycja związana jest z kolejnym wakacyjnym wspomnieniem – z przygodą nad wodą, czyli łowieniem ryb. Zapewne tylko nieliczni z Was mieli okazję wędkować, dlatego zapraszam do krainy wyobraźni: proponuję wyprawę nad jeziorko, rzeczkę lub strumień (jak kto woli). Usiądźmy więc wygodnie w łódce lub na pomoście, weźmy w dłonie wędki i poczekajmy cierpliwie, aż złapią się na przynętę magiczne ryby.
No to do dzieła – wykonamy dzisiaj kolorowe, duże ryby z bajkowego, plastycznego jeziora. Sposób wykonania jest bardzo prosty, a efekt końcowy interesujący.

Do wykonania ryb potrzebne będą:

Etap I

Wykonanie pracy plastycznej rozpocznij od złożenia szarego papieru na dwie równe części, następnie na jednej z nich narysuj ołówkiem dużą rybę. Wytnij ją (papier jest złożony, wytniesz więc od razu dwa takie same elementy, które będą potrzebne do wykonania jednej ryby). Proponuję narysować jeszcze dwie ryby i wyciąć je w ten sam sposób. Narysowanie konturów ryb nie powinno sprawić Ci trudności, postaraj się żeby każda miała trochę inny kształt.

Etap II

Teraz pora na połączenie ze sobą papierowych części za pomocą zszywacza. Złóż starannie dwie takie same papierowe ryby i dokładnie zszyj je zszywkami z brzegu, dookoła (zszywka przy zszywce), wypełniając powstałą rybę resztkami szarego papieru pozostałymi z wycinania i kawałkami papierowego ręcznika, tak żeby była pękata. Długim zszywaczem zszyj płetwy i ogon ryby. Pozostałe dwie ryby zszyj tak samo jak pierwszą.

Etap III

Farbami plakatowymi pomaluj ryby w wymyślone przez siebie wzory: najpierw z jednej strony, po wyschnięciu z drugiej. W jaki sposób je pomalujesz, to już zależy od Ciebie; użyj jak najwięcej kolorów, niech Twoje ryby będą kolorowe, tęczowe, wielobarwne, bajkowe. Możesz pomalować je z obu stron w taki sam sposób, albo zupełne inaczej. Ja wszystkie moje ryby pomalowałam z każdej strony inaczej.

Etap IV

Kiedy farba dokładnie wyschnie, przyklej ruchome oczka z obu stron ryby, użyj do tego uniwersalnego kleju.


Rybki gotowe, możesz wyeksponować je w dowolny sposób – w metalowym czy wiklinowym koszyku, na talerzu lub na tacy…
Proste w wykonaniu rybki mogą stać się również częścią jakiejś większej dekoracji.

Życzę udanej zabawy plastycznej!


Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon