Kundelki to wspaniałe pieski, wierne i oddane człowiekowi. Swoją oryginalność i urok zawdzięczają temu, że każdy jest inny, bardzo trudno jest spotkać dwa takie same kundelki. Te wyjątkowe zwierzęta mogą być malutkie, średnie lub bardzo duże, ich sierść może być długa lub krótka, umaszczenie też może być różne. Nie da się określić charakteru wszystkich kundelków, mogą być mniej lub bardziej towarzyskie, leniwe lub żywiołowe. Jednak wszystkie uchodzą za niezmiernie inteligentne psiaki, uwielbiające towarzystwo ludzi i szybko przywiązujące się do swoich opiekunów, których kochają bezwarunkowo. Dlatego zasługują na swoje święto, które przypada 25 października – w dzień, w którym weszła w życie polska ustawa o ochronie zwierząt. Zapraszam Was do wykonania pracy plastycznej przedstawiającej kundelka.
Do wykonania pracy potrzebne będą:
- tekturowe rolki
- ołówek Kubus Marie’s
- nożyczki teflonowe Grand
- klej uniwersalny w płynie Amos
- ruchome oczka Fiorello
- klamerki drewniane Fiorello
- farby plakatowe Fiorello
- pędzelek Fiorello
- kubek niekapek Fiorello
- tektura z okładki bloku technicznego
- kredki Super Soft Jumbo Fiorello
Kolejne etapy wykonania pracy:
- Wycinamy elementy szablonów kundelków z tektury
- Przycinamy rolkę po papierze
- Sklejamy elementy pieska
- Malujemy pieska farbami
- Doklejamy oczka i dodajemy detale
Wycinamy elementy szablonów kundelków
Przygotowane przeze mnie szablony przedstawiają różne części ciała, z których składa się ciało pieska. Są tu różnego rodzaju ogonki – krótkie, długie, zaokrąglone; różne uszy i głowy; duże i małe łapki; pyszczki; noski oraz breloczki w kształcie serca. Ponieważ każdy kundelek jest inny, proponuję samodzielnie dokonać wyboru odnośnie części ciała – wytnij więc wybrane elementy, odrysuj je ołówkiem na tekturze i również wytnij. Oczywiście szablony to tylko propozycja, części ciała kundelka możesz narysować samodzielnie.
Przycinamy rolkę po papierze
Narysuj ołówkiem na górnej części tekturowej rolki zaokrągloną linię, a następnie odetnij wzdłuż niej nożyczkami niepotrzebne brzegi. Tekturowa rolka ma być u góry zaokrąglona.
Sklejamy elementy pieska
Wnętrze rolki od strony zaokrąglonego brzegu posmaruj klejem uniwersalnym, wsuń pomiędzy posmarowane zaokrąglone brzegi rolki wybraną głowę, dociśnij sklejane końce.
Z tyłu rolki przyklej tylne łapki, do nich przyklej ogonek, z przodu tułowia przednie łapki, do głowy wybrane uszka i pyszczek; na wysokości szyi pasek – obróżkę i breloczek. Elementy przyklejane do rolki (czyli tułowia) zepnij na chwilę klamerkami.
Malujemy pieska farbami
Pomaluj pieska farbami plakatowymi o wybranych kolorach, pamiętaj, że większość kundelków ma sierść w kilku kolorach; różowym kolorem pomaluj poduszeczki na tylnych łapkach, wybranym kolorem pomaluj obróżkę i breloczek. Pozostaw pieska do wyschnięcia.
Doklejamy oczka i dodajemy detale
Po dokładnym wyschnięciu farby przyklej ruchome oczka, kredkami obrysuj kontury, narysuj pojedyncze włoski. Jeśli piesek ma trudności w utrzymaniu równowagi i przewraca się, proponuję obciążyć, wsuwając w rolkę sporej wielkości kulkę z plasteliny.
Piesek gotowy. Do zabawy możesz zaprosić koleżanki i kolegów lub samodzielnie wykonać tyle piesków ile zechcesz.
Życzę udanej zabawy.
Propozycję zabawy przygotowała Alicja