Słońce i chmurki z wizytą w ogródku – kreatywna wyklejanka

60 minut
three

Dzisiaj zapraszam do artystycznego ogrodu, gdzie kwitną kwiaty, kolorowe i pachnące malowane deszczem, malowane słońcem. Moja propozycja jest kusząca: to zabawa w ogrodnika – plastyka. W swoim ogródeczku posadzisz papierowe, kolorowe kwiatki, zaprosisz chmurki, deszczyk i słońce. Załóż więc kolorowe kalosze, słomkowy kapelusz, plastyczne rękawiczki i zabierz się do ciężkiej, ale bardzo przyjemnej pracy.

Do stworzenia ogródeczka niezbędne będą:

 • kartka z bloku rysunkowego A3
 • kolorowy blok rysunkowy
 • cienka bibuła gładka
 • farby wodne
 • kubek do malowania
 • pędzel
 • klej biurowy i introligatorski
 • ołówek
 • pisaki Super Brush
 • nożyczki zwykłe i ozdobne
 • ruchome oczka

 

Etap 1

Pracę rozpocznij od pomalowania kartki niebieską wodną farbą. Pomaluj kartkę ta, żeby została dookoła biała ramka. Farba musi wyschnąć.

 

Etap 2

Z cienkiej bibuły w kolorze białym, niebieskim i granatowym powydzieraj małe chmurki. Przyklej je klejem biurowym w górnej części kartki. Chmurki mogą się na siebie nakładać, nie muszą też być całkiem dokładnie przyklejone.

 

Etap 3

Na pomarańczowej kartce narysuj koło (słońce) o średnicy około 8 cm, wyznacz środek, narysuj promień. Koło nie musi być idealne. Wytnij je i przetnij średnicę. Nożyczkami ozdobnymi wytnij paski (promyki) o długości około 10cm. Z wyciętego koła wykonaj niski stożek i sklej zakładkę, od wewnętrznej strony przyklej paski (promyki); w ten sposób powstanie słoneczko. Przyklej je między chmurkami – posmaruj klejem biurowym promyki od dolnej strony i przyklej do kartki tak żeby słoneczko lekko odstawało.

 

Etap 4

Podobnie jak słońce, wykonasz kwiatki. Narysuj na kolorowych kartkach koła różnej wielkości, przygotuj niskie stożki. Narysuj tyle kół, ile kwiatków chcesz mieć w swoim plastycznym ogródku. Narysuj i wytnij też z kolorowych kartek płatki kwiatów, mogą być zaokrąglone, proste lub spiczaste. Do każdego stożka przyklej płatki do jego wewnętrznej strony. Gotowe kwiatki przyklej klejem do kartki – posmaruj płatki od wewnętrznej strony i przyklej na róznych wysokościach.

 

Etap 5

Na słoneczku przyklej klejem introligatorskim oczka. Pisakami Super Brush domaluj: na słoneczku uśmiech, nosek, policzki, dodatkowe promienie; domaluj kwiatkom łodygi i listki, trawę, padający deszczyk, ozdób w dowolny sposób kwiatki, delikatnie zaznacz kontury chmur i brzegi kartki (ramkę) rysując małe kropeczki. Pisaki Super Brush mają końcówki jak pędzelki, można nimi namalować cienkie i grube linie, dlatego warto je wykorzystać do tworzenia właśnie takich prac.

Twój plastyczny ogród jest gotowy, teraz możesz podziwiać swoją kwietną kompozycję. Jesteś mistrzem w projektowaniu ogrodu!

Miłej zabaw!

Alicja

 

Podobało się? Podziel się z innymi!