16 grudnia 2023

Śnieżynki – ozdoba DIY z drucików kreatywnych

30 min. Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Śnieżynki z drucika kreatywnego to piękna ozdoba świąteczna, którą możesz wykonać samodzielnie. Praca ta wymaga niewielu materiałów, a efekt końcowy będzie zachwycający. Przygotuj się, aby stworzyć wyjątkową śnieżynkę!

Potrzebne materiały:

Etap 1

Przygotowujemy druciki kreatywne. W zestawie Fiorello znajdziecie druciki o różnych fakturach i grubościach, wybierzcie te, które najbardziej przypadną Wam do gustu. Z pomocą nożyczek tniemy druciki na pół; na jedną śnieżynkę będą potrzebne trzy druciki o tej długości.

Skręcamy ze sobą najpierw dwa druciki dokładnie w połowie, a następnie dokręcamy trzeci. Układamy ramiona równomiernie, by tworzyły sześcioramienną gwiazdkę.

Etap 2

Tniemy drucik kreatywny na kawałki o długości 4–5 cm. Mocujemy je ok. 2 cm od końca ramienia gwiazdki, owijając wokół i skręcając, po czym układamy w kształt litery V. Powtarzamy ten krok, tworząc kolejne ramiona śnieżynki. Możecie wykonać ich trzy lub więcej, w zależności od preferencji.

Aby nadać śnieżynce interesujący wygląd, możecie również kręcić drucik wokół ramionek, tworząc drobne pętelki lub zagięcia.

Zachęcamy Was do eksperymentowania z różnymi wzorami i kształtami, dodawania tekstur i efektów. Na pewno pomogą Wam w tym zawarte w zestawie różne grubości drucików. Przy pomocy nożyczek przycinamy końce drucika, aby utworzyć równą krawędź. Z pozostałych kawałków drucika możecie dorobić mniejsze śnieżynki.

Jeżeli chcecie powiesić  śnieżynki na gazetce klasowej albo w oknie, z jednego z ramion możecie zrobić pętelkę i przewlec przez nią wstążeczkę bądź sznurek.

Piękne śnieżynki z drucika kreatywnego są gotowe. Teraz możecie użyć ich do ozdobienia choinki, zawiesić na oknie lub jako element dekoracyjny w domu. Pamiętajcie, że możecie dostosować rozmiar, kształt i wzory śnieżynki według własnych preferencji. Bawcie się dobrze, eksperymentujcie i twórzcie wyjątkowe ozdoby świąteczne!

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon