26 sierpnia 2019

Sztuka nitkowa-kreatywne wyszywanie

1 godzina Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Nitką można szyć, można zawiązywać na niej supełki, albo też tworzyć piękne rękodzieła. Dziś zajmiemy się tą ostatnią funkcją i stworzymy piękne, ale też proste dzieła, dzięki którym każdy z Was będzie mógł się poczuć jak prawdziwy mistrz rzemiosła. Kto z Was jest gotowy na nowe wyzwanie? Zapraszam do tutorialu.

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Na początku zaczynamy od szkicu. Najlepiej, aby były to proste rysunki typu ptaszek, serduszko, statek. Skupiamy się tylko i wyłącznie na konturach. 

Etap 2

Kiedy kontury mamy gotowe, musimy teraz wyznaczyć na nich punkty, w których następnie będziemy robić dziurki. To w tych miejscach będzie przechodził sznurek, dlatego ważne jest, aby robić je w strategicznych miejscach typu wypukłości i zgięcia. 

Etap 3

Gdy już mamy porobione wszystkie dziurki na konturach obrazka, możemy już zetrzeć szkic i przejść do najlepszej części te pracy. ?

Etap 4

Nawlekanie! ? Wystarczy końcówkę nitki zawiązać na główce igły (pamiętajcie, aby wcześniej uciąć jej końcówkę, szczególnie jeśli mają korzystać z niej dzieci) i zaczynamy przewlekanie. Dobrze jest wziąć dłuższy kawałek nitki (ale też nie za długi ?) i kiedy nitka nam się skończy, zawiązać supełek i dopiero wtedy sięgnąć po kolejny kawałek.

Możecie iść wzdłuż konturów (jak w przypadku ptaszka) lub skupić się na samym jego środku (jak w przypadku serca).To w jakim kierunku ma iść przewlekanie zależy już tylko od Was. Ważne jest jednak, aby zachować kontury i nie wychodzić poza nie, aby nie zaburzyć wyglądu obrazka.  

Powodzenia i miłej, twórczej zabawy! ?

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon