11 stycznia 2021

Ufoludek w latającym spodku – praca plastyczna

1 godzina+cza na wyschnięcie figurki Poziom trudności: 3/5

Czy jesteśmy sami we wszechświecie? To pytanie zadajemy sobie, odkąd odkryliśmy Układ Słoneczny. Wyobrażenia na temat ufoludków są różne, choć najbardziej popularnym wśród dzieci jest zielony, sympatyczny stworek w okrągłym spodku. Takiego właśnie proponujemy i Wam zrobić!

Co się przyda do naszej pracy:

UFOLUDEK

Z zielonej masy CiastoPlasto formujemy kształt ufoludka, doklejamy czułki, na których przyklejamy ruchome oczka. Końcówką nożyczek zaznaczamy usta, przyklejamy do nich kawałki białej CiastoPlasto – zęby. Ufoludek nieco się spłaszczy się w spodku, musimy go później dopasować do pojemniczka po CiastoPlasto, z którego powstanie górna część spodka – szyba pojazdu kosmicznego.

LATAJĄCY SPODEK

W jednym talerzyku wycinamy okrągły otwór, dopasowany do pojemnika po CiastoPlasto. Malujemy talerzyki na niebiesko – wypukłe części. Gdy talerzyki wyschną, przyklejamy ufoludka do dolnego talerzyka, tak żeby wystawał przez otwór, sklejamy brzegi talerzyków – pomalowanymi stronami na zewnątrz.

SZYBA SPODKA,WŁAZ

Górną część spodka robimy z opakowania po CiastoPlasto: oklejamy go naokoło naklejkami kryształkami, przyklejamy okrągły kawałek folii aluminiowej na dach. Dopasowujemy do otworu w talerzyku i ufoludka. Możemy przykleić go na stałe, bądź pozostawić do otwarcia.

OZDABIANIE SPODKA

Przyklejamy kolorowe pompony – światełka na brzegach spodka. Ozdabiamy spodek cekinowymi gwiazdami. Gdy klej wyschnie, możemy się już bawić i lecieć na inną planetę!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon