11 stycznia 2021

Ufoludek w latającym spodku – praca plastyczna

1 godzina+cza na wyschnięcie figurki Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Czy jesteśmy sami we wszechświecie? To pytanie zadajemy sobie, odkąd odkryliśmy Układ Słoneczny. Wyobrażenia na temat ufoludków są różne, choć najbardziej popularnym wśród dzieci jest zielony, sympatyczny stworek w okrągłym spodku. Takiego właśnie proponujemy i Wam zrobić!

Co się przyda do naszej pracy:

UFOLUDEK

Z zielonej masy CiastoPlasto formujemy kształt ufoludka, doklejamy czułki, na których przyklejamy ruchome oczka. Końcówką nożyczek zaznaczamy usta, przyklejamy do nich kawałki białej CiastoPlasto – zęby. Ufoludek nieco się spłaszczy się w spodku, musimy go później dopasować do pojemniczka po CiastoPlasto, z którego powstanie górna część spodka – szyba pojazdu kosmicznego.

LATAJĄCY SPODEK

W jednym talerzyku wycinamy okrągły otwór, dopasowany do pojemnika po CiastoPlasto. Malujemy talerzyki na niebiesko – wypukłe części. Gdy talerzyki wyschną, przyklejamy ufoludka do dolnego talerzyka, tak żeby wystawał przez otwór, sklejamy brzegi talerzyków – pomalowanymi stronami na zewnątrz.

SZYBA SPODKA,WŁAZ

Górną część spodka robimy z opakowania po CiastoPlasto: oklejamy go naokoło naklejkami kryształkami, przyklejamy okrągły kawałek folii aluminiowej na dach. Dopasowujemy do otworu w talerzyku i ufoludka. Możemy przykleić go na stałe, bądź pozostawić do otwarcia.

OZDABIANIE SPODKA

Przyklejamy kolorowe pompony – światełka na brzegach spodka. Ozdabiamy spodek cekinowymi gwiazdami. Gdy klej wyschnie, możemy się już bawić i lecieć na inną planetę!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon