Walentynkowa przewlekanka

30 minut
two

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać zabawę, która w pełni zaangażuje drobne rączki dziecka. Aby wykonać przeplatankę, dzieci będą musiały wycinać serduszko za pomocą nożyczek, dziurkować je, a następnie przewlekać przez nie włóczkę, co będzie wspaniałym treningiem precyzji ich drobnych paluszków i całych dłoni, a także koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Co będzie potrzebne:

Etap I

Aby nasza przewlekanka była odpowiednio sztywna, musimy przykleić czerwoną kartkę do tektury.

Etap II

Czas na szablon serca. Białą kartkę zginamy na pół i rysujemy przy jej krawędzi połówkę serca. Po otwarciu kartki mamy pełny kształt, który wycinamy i odrysowujemy na czerwonej usztywnionej kartce, po czym wycinamy.

Etap III

Czerwone serce gotowe, czas więc na dziurkowanie – będzie to również ciekawe ćwiczenie dla małych rączek. Staramy się, aby dziurki były zrobione w niewielkich odstępach. W tym zadaniu świetnie sprawdzi się dziurkacz jednootworowy, który z pewnością będzie łatwiejszy w obsłudze dla drobnej rączki dziecka, łatwiej też nim trafić zaplanowane miejsce.

Etap IV

Serduszko dekorujemy przygotowanymi wcześniej kolorowymi, wypukłymi naklejkami, które nadadzą całości ciekawszego charakteru. Dzięki nim możemy również poćwiczyć z dziećmi umiejętność liczenia, np. przewlekając tyle dziurek, ile nalepionych jest na serduszku naklejek.

Gwarantujemy niezłą zabawę i przy tym doskonalenie motoryki małej.

Emilia

Podobało się? Podziel się z innymi!