25 marca 2022

Wielkanocne kurki

około 60 minut dla 1 kurki Poziom trudności: 5/5

Wiosna to ulubiona pora roku wszystkich dzieci i dorosłych; to czas, kiedy do życia budzi się otaczająca nas przyroda. W ogrodach, parkach, na leśnych polanach pojawiają się pierwsze kolorowe kwiaty, na gałązkach drzew i krzewów rozwijają się pierwsze zielone listki. Motyle, pszczoły, muszki i inne owady grzeją w słońcu swoje delikatne skrzydełka. Ptaki wiją gniazdka, w których przyjdą na świat pisklęta… Wiosna to naprawdę piękny czas. Zapraszam Was dzisiaj do wykonania wiosennej pracy – kurki siedzącej na jajeczkach w swoim gniazdku, czekającej na małe kurczaczki.

Do wykonania kurek potrzebne będą:

Etap I

Wykonanie kurki rozpocznij od narysowania ołówkiem na cienkiej tekturze: głowy kurki (2x), trójkątnego dzióbka, oka w kształcie koła (2x). Możesz skorzystać z szablonów przygotowanych przeze mnie. Wytnij nożyczkami narysowane elementy. Tekturowe rolki przetnij na cztery części, na nich odrysuj od szablonu lub narysuj samodzielnie piórka w kształcie kropli wody. Wytnij nożyczkami wszystkie narysowane piórka.

Etap II

Papierową torebkę wypełnij do połowy papierem, np. gazetą. Ugnieć delikatnie papier w torebce, następnie zamknij ją składając (zwijając) jej górny brzeg do miejsca gdzie znajduje się ubita gazeta. Klejem uniwersalnym posmaruj brzeg torebki, a następnie zaklej. Sklejane części zepnij na około 10 minut klamerkami.

Etap III

Do jednej części głowy kurki przyklej klejem uniwersalnym grzebień, dzióbek i korale, posmaruj dokładnie obie części głowy z jednej strony klejem i sklej je ze sobą przyklejając jednocześnie do papierowej torebki. Dociśnij mocno sklejane części i chwilę przytrzymaj.


Etap IV

Przyklej do papierowej kurki piórka – czyli kuperek, skrzydełka, na szyi w miejscu łączenia tektury z torebką, następnie przyklej po obu stronach tekturowej głowy kółka (oczy).

Etap V

Po wyschnięciu kleju pomaluj z obu stron kurkę, użyj do malowania wybranych przez siebie kolorów. Jeśli chcesz, żeby twoja kurka wyglądała tak samo jak moja, to pomaluj na czerwono dzióbek, grzebień i korale, całą kurkę na czarno, skrzydełka, kuperek i piórka na szyi na kolorowo – zielono, pomarańczowo, żółto, oko (kółko) na zielono, białą farbą domaluj na czarnej farbie delikatne piórka w kształcie literki C. Na zielonym kółku przyklej samoprzylepne ruchome oczko. Z drugiej strony pomaluj kurkę tak samo lub na inne kolory.

Etap VI

Teraz kolej na wykonanie gniazdka. Bibułę marszczoną w kolorze zielonym, pomarańczowym, brązowym i żółtym potnij na wąskie paseczki. Pocięte paski rozwiń, połącz ze sobą wszystkie kolory, a następnie umieść w koszyczku lub na talerzu. Posadź kurkę w bibułkowym gniazdku. Jeśli zechcesz, możesz wykonać więcej takich kurek, będą wyglądały razem jak kurki w kurniku, które siedzą na jajeczkach.


Praca gotowa.
Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon