20 marca 2023

Wielkanocne pisanki wykonane suchymi pastelami

60 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Wielkanoc to wyjątkowy czas, który kojarzy się z wiosennymi kolorami, jajkami i królikami. Dlatego też wiele osób decyduje się na ozdabianie domu różnymi dekoracjami, w tym także kartkami wielkanocnymi. W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze staje się robienie kartek samodzielnie, co pozwala na wykorzystanie kreatywności i stworzenie czegoś naprawdę wyjątkowego. W tym wpisie przedstawimy prosty sposób na wykonanie pisanek z użyciem suchych pasteli.


Do wykonania potrzebne będą:

Etap 1

Drukujemy szablon jajek na białej kartce technicznej bloku A4. Wycinamy jedno jajko z drukowanego szablonu.

Etap 2

Przygotowujemy czarną kartkę z bloku rysunkowego A4. Kładziemy szablon jajka w dolnym rogu czarnej kartki, tak aby jajko częściowo wystawało poza kartkę.

Etap 3

Obrysowujemy granicę jajka na czarnej kartce za pomocą suchej pasteli. Rozmazujemy granicę, pocierając palcem po papierze. Nacisk prowadzimy od jajka promieniście na zewnątrz.

Etap 4

Nie wolno podnosić szablonu, dopóki nie skończymy rozmazywać całej granicy. Przenosimy szablon obok i postępujemy w identyczny sposób.

Etap 5

Układamy szablon nad pierwszym rzędem jajek i obrysowujemy granicę tylko do momentu linii obrysu jajek poniżej. Postępujemy tak aż dotrzemy do samej góry kartki.

Etap 6

Za pomocą białego markera rysujemy szlaczki na wszystkich lub niektórych jajkach.

Gotowe!

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon