29 marca 2021

Wielkanocne zajączki diy

60 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zapraszam Was dzisiaj do krainy wyobraźni, na plastyczną polanę ukrytą głęboko w starym lesie. Wyobraźcie sobie, że podczas wiosennego spaceru zabłądziliście w lesie, szukając drogi do domu dochodzicie wąską dróżką do niezwykłego miejsca – leśnej polany porośniętej zieloną trawką, na niej spotykacie zajączki, które zajadają młode roślinki, poruszając szybko wąsikami. Obserwujecie przez dłuższą chwilę te sympatyczne zwierzątka, po czym bezpiecznie wracacie do domu. Dzisiejsza propozycja to wykonanie kolorowych zajączków z leśnej polany.

Do ich wykonania potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od przygotowania z tekturowej rolki tułowia zajączka – tekturową rolkę spłaszcz z jednej strony, narysuj na niej półkole tak żeby zaokrąglić górne boki rolki, odetnij nożyczkami po śladzie ołówka brzegi rolki. Przygotuj tyle rolek, ile chcesz wykonać zajączków.

Etap II

Teraz wykonaj kolejne części zajączka – okrągłą głowę z długimi uszami i długą szyją (szyja posłuży do umocowania głowy do tułowia), połączone ze sobą tylne łapki i dwie krótkie łapki przednie. Szablony wykonaj samodzielnie na kartce z bloku rysunkowego. Wytnij z kartki szablony, odrysuj je ołówkiem na cienkiej tekturze i również wytnij.

Etap III

Teraz kolej na połączenie ze sobą wszystkich części zajączka. Klejem uniwersalnym posmaruj od wewnątrz zaokrąglone części tekturowej rolki, wsuń długą szyję pomiędzy zaokrąglone części, następnie dociśnij je do siebie, chwilę przytrzymaj i na kilka minut zepnij klamerkami rolkę z obu stron. Górne części przednich łapek zagnij (około 1 cm), posmaruj zagięte części klejem uniwersalnym i przyklej je na środku tułowia. Łapki tylne posmaruj przez środek klejem i przyklej z tyłu rolki (po stronie przeciwnej niż łapki przednie). Możesz użyć klamerek, by klej lepiej połączył łapki z tułowiem.

Etap IV

Teraz kolej na pomalowanie zajączków wybranymi kolorami. Wyciśnij na paletę farby i dokładnie pomaluj zajączki, postaraj się używać jak najmniej wody.

Etap V

Po dokładnym wyschnięciu farb doklej ruchome oczka, przyklej pomponik – nosek, pastelami dorysuj buzię, na brzuszku narysuj wybrany element dekoracyjny: serduszko, kwiatek, listek…, posmaruj klejem od wewnątrz dolne części przednich łapek, doklej do tułowia, do sklejanych elementów przypnij na kilka minut klamerki.

Z bibuły marszczonej wytnij prostokąt o wymiarach około 6 x 3 cm, skręć go przez środek tak żeby powstała kokardka i przyklej w miejscu, gdzie stykają się ze sobą głowa z tułowiem. Do kokardy doklej klejem uniwersalnym malutkie, kolorowe pomponiki, możesz też przykleić pomponik – ogonek z tyłu zajączka. Jeśli zajączek nie stoi stabilnie, możesz obciążyć go kulką plasteliny przyklejoną w środku tekturowej rolki.

Zajączki z leśnej polany gotowe.
Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon