24 marca 2021

Wiosenny koszyczek na Wielkanoc

ok. 60 minut Poziom trudności: 5/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Wiosna rozgościła się na dobre, przyszła razem z ciepłymi promieniami słońca, zieloną trawką, pierwszymi kwiatami, rozśpiewanymi ptakami… Zadomowiła się w parkach, lasach, ogrodach. To właśnie te niezwykłe, długo oczekiwane zmiany w przyrodzie zainspirowały mnie do wykonania wiosennego koszyczka. Mam nadzieję, że ten prosty pomysł na zabawę plastyczną przypadnie wam do gustu i zechcecie wykonać swoje własne, niepowtarzalne wiosenne koszyczki.

Do wykonania koszyczka potrzebne będą:

Etap I

Na zielonej kartce z bloku technicznego A4, za pomocą linijki i ołówka, odmierz od strony dłuższego boku 1,5 cm pasek, następnie odetnij go. Klejem uniwersalnym przyklej pasek do wewnętrznej strony okrągłego pudełka po serku – tak żeby powstała rączka (jak w koszyczku).

Etap II

Pozostałą część zielonej kartki złóż wzdłuż na pół i przetnij nożyczkami ozdobnymi po linii zgięcia na dwie części. Następnie od strony wyciętej nożyczkami ozdobnymi ponacinaj zwykłymi nożyczkami oba paski w wąskie paseczki imitujące trawkę. Zwykłymi nożyczkami powywijaj końce trawki w jedną stronę.

Etap III

Pierwszy pasek z trawką posmaruj na dole (przy prostej krawędzi) klejem uniwersalnym i dokładnie oklej nim okrągłe pudełeczko; trawka ma być wywinięta na zewnątrz. To samo zrób z drugim paskiem – trawka się zagęści.

Etap IV

Z bibuły marszczonej powycinaj wąskie paseczki (trawkę), następnie wypełnij nimi środek pudełeczka – koszyczka.

Etap V

Na żółtej kartce z bloku technicznego narysuj ołówkiem około 15 małych kółek (możesz odrysować je od nakrętki z kleju uniwersalnego), następnie wytnij je za pomocą ozdobnych nożyczek. Na wyciętych kółeczkach – kwiatkach wyznacz kropkami środki, kolorowymi kredkami narysuj kreski – płatki przechodzące przez narysowane kropki.

Etap VI

Klejem uniwersalnym przyklej kwiatki do trawki w różnych miejscach, teraz przyklej do nich kolorowe pomponiki. Owiń rafią koszyczek i zwiąż ją w ozdobną kokardkę.

Etap VII

Z puszystej chmurki ulep jajeczka. Przed lepieniem pomaluj wybranym kolorem flamastra masę plastyczną i zagnieć, żeby wyrównać kolor; dzięki temu jajeczka będą kolorowe. Umieść je w koszyczku na sianku z marszczonej bibuły.

Wiosenny koszyczek z jajeczkami gotowy: możesz włożyć do niego małe czekoladowe jajeczka, cukierki, czekoladki czy inne łakocie. Ten bardzo prosty w wykonaniu koszyczek może być ciekawym elementem wielkanocnych dekoracji.

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon