22 marca 2018

Wiosenny obrazek na drewnie

40 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Wiosna powoli do nas wraca, budzą się kwiaty, ptaki wracają z ciepłych krajów, aby ponowie zagnieździć się w rodzących nowe liście i owoce drzewach. Jeszcze tylko chwila i będziemy zbierać z drzew puszyste białe kotki, czyli bazie. A tymczasem, wyczekując tego wszystkiego możemy jeszcze lepiej przygotować się na przyjście ciepłych dni zmieniając domowe dekoracje z zimowych na wiosenne. Na dziś przygotowałam ciekawy tutorial, dzięki niemu będziecie mogli stworzyć wiosenne malunki na… drewnie. Kto jeszcze nie próbował? Zapraszam do otwarcia się na nowe kreatywne możliwości. 

Czego potrzebujemy:

Etap 1

Zanim przystąpimy do malowania, musimy najpierw przygotować bazę na której będziemy tworzyć, czyli drewno. Może to być kawałek niepotrzebnej listwy, ucięty krążek z gałęzi, kawałek ściętej kory. Ważne, aby wybrany przez nas kawałek drewna posiadał w miarę płaską i równą powierzchnię, po której bez większych problemów będziemy mogli malować.

Etap 2

Na naszą przygotowaną już bazę nanosimy farbę, czyli tworzymy tło. Ja postawiłam na brązowe tony, ale oczywiście możecie wybrać inny zestaw. ? Polecam również pobawić się różnymi odcieniami tego samego koloru, aby wydobyć głębię naszego tła. Przy tym kroku postanowiłam również nie dojeżdżać farbą do samych krawędzi krążka, a zostawić na końcach swobodne machnięcia pędzlem, tworząc efekt jakby wyłaniania się obrazka z drewna.

Etap 3

Kiedy farba na drewnie wyschnie, możemy zacząć delikatnie szkicować rysunek, który umieścimy na namalowanym wcześniej tle. W moim przypadku były to fragmenty gałązek.

Etap 4

Za pomocą markera olejowego poprawiamy nasz szkic. Wybrałam marker tego typu ponieważ jest bardziej precyzyjny niż pędzelek, nie rozlewa się na drewnie jak w przypadku np. tuszu oraz nie trzeba mocno ściskać lub poprawiać prześwity jak w przypadku zwykłego flamastra. Markerem dochodzę do krawędzi drewna, aby stworzyć wrażenie pierwszego, bliższego planu.

Etap 5

Na sam koniec ponownie wracam do farb i wybierając wąski pędzelek tworze na gałązkach białe, wiosenne kotki. Wystarczy nabrać trochę więcej farby na pędzelek i jedynie przyłożyć do drewna, a powstaną piękne kształtne bazie?


I to wszystko, naszą ozdobę możemy ustawić w dowolnym miejscu i już tylko się cieszyć oczekując na upragnioną wiosnę!

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon