15 maja 2022

Wiosenny tekturowy ogródek

około 60 minut Poziom trudności: 5/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Kolejna propozycja z wykorzystaniem grubych markerów – to stworzenie tekturowego ogródeczka pełnego kolorowych kwiatów.


Do wykonania tej wiosennej pracy potrzebne będą:

Etap I

Pierwszym krokiem w wykonaniu pracy będzie oderwanie od kartonu jednej z czterech części, która zamyka karton; zrób to tak, żeby odrywany brzeg był nierówny, i żeby była widoczna pofalowana część tektury. Następnie na innym kartonie narysuj ołówkiem różne kwiatki – koła, tulipanki, dzwoneczki oraz listki. Nożyczkami powycinaj narysowane kwiaty. Oderwaną od kartonu część pomaluj z góry na dół szeroką końcówką zielonego markera.

Pomaluj nim również wykałaczki, które będą łodygami kwiatów. Wszystkie wycięte kwiatki pomaluj grubymi markerami, wybranymi przez siebie kolorami.

Etap II

Następnie część z nich przyklej klejem uniwersalnym do tektury pomalowanej na zielono. Pozostałe kwiatki i listki powbijaj na wykałaczki.

Etap III

Ozdób pastelami tekturowe roślinki, obrysowując ich kontury i rysując drobne elementy – kreseczki, kropki, falbanki itp.; wbij kwiatki na wykałaczkach w tekturę od jej nierównej strony.

Etap IV

Następnie wytnij prostokątny mały kawałek tektury, zrób z jednej strony prostokąta małe nacięcie, podobnie w lewym dolnym rogu tektury pomalowanej na zielono. Teraz wsuń nacięcie w tekturze w nacięcie w tekturowej podstawce i postaw kwiatki.
Praca gotowa. Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon