27 grudnia 2018

Zimowa dekoracja świeczki

1 godzina Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Czy u Was jest śnieg? U mnie niestety nie, dlatego postanowiłam wykonać zimowe dekoracje przynajmniej do domu. A z racji tego, że w tym dość ponurym okresie uwielbiam palić świeczki, to postanowiłam właśnie je wykorzystać do dzisiejszego tutorialu. Będziemy mogli przy tym poznać trochę bliżej technikę decoupage’u, która tym razem będzie polegała na wtapianiu serwetki w świeczkę. Zapraszam do zabawy!

Co nam będzie potrzebne:

Etap 1

Pierwszym naszym krokiem będzie dekoracja białej chusteczki lub serwetki, którą później będziemy wtapiać. Oczywiście moglibyśmy kupić już gotowe wzory i po prostu je powycinać, ale zdecydowanie większą przyjemność sprawi utrwalenie własnego dzieła. Dlatego zaczynamy od szkicu ołówkiem. Dobrze jest przy tym wybrać chusteczkę lub serwetkę co najmniej trzy warstwową.

Etap 2

Kiedy szkic mamy już gotowy, to przechodzimy do poprawienia konturów mazakami. Ja przy tym wybrałam te do tkanin, ponieważ nie rozlewają się tak jak w przypadku zwykłych flamastrów. Tutaj sprawdzają się naprawdę idealnie.

Etap 3

Kontury przygotowane, a więc możemy przejść do wypełnienia. Do tego użyłam kredek pastelowych „Silky Crayon Colorix”. Są one mięciutkie, dlatego bardzo łatwo rozprowadzają się na delikatnej tkaninie. Zwykłe kredki świecowe przy tych były zbyt twarde i czasem rozrywały chusteczkę. 

Etap 4

Gdy obrazek mamy już gotowy, czas na wycinanie. Nie musimy wycinać dokładnie, ponieważ zarówno świeczka jak i chusteczka są białe, dzięki czemu granice będą zatarte. 

Etap 5

Chusteczkę rozwarstwiamy i tę warstwę z obrazkiem przyklejamy do świeczki. Oczywiście klejem smarujemy świeczkę, a nie chusteczkę. ? Bierzemy również papier śniadaniowy i równo przykładamy do świeczki, tak, aby wszędzie przylegał do obrazka. Moja świeczka jest okrągła, więc wystarczyło obtoczyć ją całą papierem. Możemy na koniec skleić krawędzie taśmą.

Etap 6

Teraz przy pomocy dorosłego wystarczy użyć suszarki, nagrzewnicy lub nagrzanej wcześniej łyżki. Kiedy widzimy, że papier śniadaniowy zaczyna nasiąkać woskiem, to znak, że chustka wtopiła się w świeczkę. Musimy również uważać przy tym kroku, aby za bardzo nie przegrzać świeczki, inaczej powstaną nam nieestetyczne wgłębienia powstałe w wyniku zbytniego rozlania się wosku. Po zakończeniu procesu wtapiania, ściągamy papier.

Etap 7

Na koniec dodałam błyszczące brokatowe dekoracje.

 I tak moja zimowa świeczka jest już gotowa!

Zobacz również inne propozycje zimowych prac plastycznych TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon