19 grudnia 2018

Mikołaje na serwetki

ok. 20 minut Poziom trudności: 3/5

Zbliżają się święta, czas więc zatroszczyć się o odpowiednie dekoracje. W zeszłym roku pisałam, jak zrobić świąteczne pierścienie na serwetki. W tym wymyśliłam, jak połączyć je z winietkami. Jeśli lubimy przy stole porządek albo po prostu mamy wiecznie kłócące się rodzeństwo, można zaplanować usadzenie biesiadników i upewnić się, że obiad przebiegnie w spokoju. Możemy też po prostu każdemu napisać świąteczne życzenia. Najważniejsze, żeby wprowadzić  spokojny, świąteczny klimat.

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Składamy jeden koniec kartki. Złożona część powinna być wystarczająco duża, by zmieściła się buzia Mikołaja. Następnie rysujemy jej kształt tak, by góra znajdowała się na zgięciu i łączyła obie warstwy.

Jeśli uwzględnimy brodę i włosy wyjdzie nam coś w rodzaju chmurki. Trzeba też pamiętać o prostokącie po środku, by przewlec serwetkę. Wielkość 1×3 centymetry powinna spokojnie wystarczyć.

Etap 2

Wycinamy narysowany wcześniej kształt. Oczywiście, trzeba przeciąć obie warstwy, z uwzględnieniem prostokąta.

Etap 3

Dolną część twarzy obrysowujemy klejem. Następnie posypujemy mokry jeszcze klej brokatem. Uwaga, trzeba bardzo uważać, ponieważ brokat ma tendencję do natychmiastowych wycieczek po całym mieszkaniu. Jeśli ktoś woli nie ryzykować, można też po prostu narysować buzię flamastrem albo przykleić samoprzylepne oczka. Choć wersja brokatowa wydawała mi się najładniejsza.

Etap 4

Teraz trzeba tylko poczekać, aż klej od brokatu wyschnie i można zapisać czyjeś imię lub życzenia w środku mikołajowej buzi.

Później pozostaje już tylko nakryć do stołu i przywitać gości 🙂

Po inne świąteczne propozycje zajrzyj tutaj

Zobacz również

Propozycję zabawy przygotowała Agata

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon