Zrób sobie kazoo

20 minut
one

Kazoo to instrument muzyczny w wyglądzie przypominający flet. W środku posiada specjalną membranę, która podczas grania nadaje głosowi charakterystycznego, nosowego zabarwienia. Jest to na tyle proste urządzenie, że nie trzeba specjalnych umiejętności, żeby na nim grać. Ale ja postawiłam sobie wyżej poprzeczkę i postanowiłam wykonać kazoo samodzielnie!

I wiecie co…to jest naprawdę proste! ? I nie potrzeba nam żadnych specjalistycznych rzeczy. Jeśli jeszcze nie próbowaliście stworzyć sami własnego instrumentu to ten tutorial jest dla Was! Zabawa gwarantowana. ?

Potrzebujemy:

Etap 1

Zaczynamy oczywiście od obudowy naszego instrumentu. Do tego wystarczy nam kartka z bloku technicznego lub rolka z papieru toaletowego. Za pomocą linijki wyznaczamy długość jaką chcemy, żeby miała nasza obudowa i wycinamy. Papier zwijamy w rolkę po czym przyklejamy taśmą klejącą. Średnicę otworu dopasujcie do siebie tak, aby było Wam później wygodnie przykładać usta i wdmuchiwać do środka powietrze.

Etap 2

Czas na membranę bez której nasz instrument nie będzie działał. Bierzemy kawałek papieru śniadaniowego lub do pieczenia i za pomocą cyrkla wyznaczamy koło. Ważne, aby było ono większe niż otwór naszego kazoo, ponieważ będziemy potrzebowali niewielki zapas na zakładkę, tak aby membrana miała się czego trzymać. Wystarczy przyłożyć papier do otworu i naciągnąć odpowiednio odstające kawałki do boków naszej obudowy po czym zabezpieczyć gumką recepturką tak, jak zostało to przedstawione na zdjęciu.

Etap 3

Już prawie gotowe. Aby jednak nasz instrument jeszcze lepiej działał, polecam porobić niewielkie dziurki na obudowie instrumentu za pomocą cyrkla. Otwory zrobiłam niedaleko od końca zamontowanej membrany. 

Etap 4

Instrument gotowy! Wystarczy go tylko trochę ozdobić według uznania i możemy grać. Im głośniej mówimy lub śpiewamy tym efekt jest wyraźniejszy. 


Kazoo możemy również używać jako modulator głosu! Kto już próbował? ?

Po więcej inspiracji z recyklingu zajrzyj tutaj

Basia

Podobało się? Podziel się z innymi!