7 grudnia 2022

Aniołki na choinkę – dekoracja na dwa sposoby

60 minut Poziom trudności: 4/5

Aniołki to ozdoba, która koniecznie musi zawisnąć na każdej świątecznej choince, ponieważ mają zapewniać opiekę i spokój domownikom. Od kilku lat powraca moda na tworzenie aniołków w zaciszu domowym. Bardziej popularne są te handmade niż gotowe do zakupu. Bardzo mnie to cieszy, bo sama chciałbym się podzielić z Wami własnymi pomysłami na aniołki, którymi możecie udekorować choinkę.

Do wykonania aniołów z nutkami potrzebne będą:


Wykonanie

Rozkładamy klamerkę na części, do drewnianego elementu przyklejamy kulkę (jako głowę) ze sznurkiem, a także skrzydła, które wcześniej zostały wycięte nożyczkami ze starych nut (może to być kartka ze starej książki lub gazety). Dodatkowo można brzegi skrzydeł pomalować akwarelowymi markerami np. w kolorze złotym lub srebrnym.

Do wykonania aniołów bez nutek potrzebne będą:

Wykonanie

Rozkładamy klamerkę i sklejamy zewnętrznymi stronami do siebie. Następnie wiertarką został wywiercony otwór (tu potrzebna będzie pomoc dorosłego) i włożona sprężynka, tak by powstała aureola. Czerwony sznureczek to kordonek, a skrzydła zostały wycięte z białej pianki lub papieru technicznego, mogą również być oklejone piórkami.

Aniołki gotowe!

Propozycję zabawy przygotował Kreatywny Wychowawca

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon