6 grudnia 2022

Świąteczna choinka – dekoracja handmade

ok. 60 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Choinka to jeden z symboli świąt Bożego Narodzenia, ponieważ drzewko w sposób metaforyczny odzwierciedla odrodzenie. Pierwsza udekorowana choinka pojawiła się w niemieckiej Alzacji, a następnie stała się popularna w kolejnych krajach europejskich. Dzisiaj zamiast jabłek, którymi dekorowano dawne choinki, wiszą na nich bombki, aniołki, gwiazdki i co tylko przyjdzie nam do głowy. Trudno wyobrazić sobie święta bez choinki, dlatego dzisiaj proponuję Wam trzy pomysły na jej wykonanie. Możecie ozdobić nimi szkolne sale, domy lub obdarować bliskich.


Do wykonania choinki z recyklingu potrzebne będą:

Sposób wykonania

Wycinamy nożyczkami stożki z różnymi końcówkami, następnie każdy element malujemy farbą plakatową lub ewentualnie akrylową. Czekamy aż stożki wyschną, a następnie sklejamy kilka ze sobą nakładając jeden na drugi. Pień to kawałki patyków wklejone od spodu, a końcówki zostały delikatnie posmarowane klejem i posypane sztucznym śniegiem. Ostatnim krokiem jest przyklejenie gwiazdy z kory.

Do wykonania choinki z papieru rysunkowego potrzebne będą:

Sposób wykonania

Choinkę wykonujemy z papierowych paseczków o długości kartki A4, szerokości 4 cm. Sklejamy je klejem i tniemy nożyczkami wzdłuż grzbietu. Następnie zwijamy paseczek i końcówkę sklejamy klejem.

Do wykonania choinki z papieru rysunkowego potrzebne będą:

Sposób wykonania

Choinki wykonujemy z trójkątów papierowych przyklejonych klejem do rulonu również z papieru, w kształcie stożka. Na koniec oklejamy choinkę cyrkoniami lub dżetami, a na czubek dajemy gwiazdki z origami lub gwiazdy 3D z papieru. Możesz zobaczyć jak je zrobić tutaj <link>.

Nasze choinki są gotowe! Która podoba się Wam najbardziej?

Propozycję zabawy przygotował Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon