Bukiet kwiatów dla mamy, czyli kreatywna wyklejanka

30 minut
two

Z moich obserwacji wynika, ze sporo mam w dniu swojego święta dostaje prawdziwe bukiety kwiatów od swoich dzieci; to piękne i kochamy dostawać kwiaty, ale czemu by tak nie podarować także bukietu, który dziecko wykona samodzielnie bądź z pomocą drugiego rodzica?

Co będzie potrzebne:

 

Etap 1

Mam nadzieję, że lubicie trochę się pobrudzić 😉 Na początek szykujemy dwie kartki z bloku technicznego i farby; my przygotowaliśmy cztery kolory farb do zrobienia ośmiu kwiatów. Malujemy rączkę dziecka dość grubą warstwą i odbijamy na kartce. Najlepsze będą do tego tempery do malowania palcami CARIOCA – już od drugiego roku życia 🙂 .

 

 

Etap 2

W czasie kiedy schnie farba zabieramy się za zrobienie łodyg. W tym celu wycinamy kilka pasów zielonej bibuły i rolujemy je, aż zamieniają się w cienki pasek. Teraz możemy wyciąć odbite dłonie-kwiatki.

 

 

Etap 3

Na białej kartce papieru formujemy bukiet z odbitych rączek.

 

 

Etap 4

Przygotowane wcześniej łodygi umieszczamy również na kartce, przyklejamy klejem w sztyfcie.

 

 

Etap 5

Nasz bukiet kwiatów potrzebuje jeszcze wazonu lub doniczki. Na kolejnej kartce rysujemy kształt, kolorujemy kredkami, wycinamy i przyklejamy pod łodygami. Jeśli do rysowania czy kolorowania użyjecie, tak jak my, pisaków zapachowych, bukiet będzie dodatkowo pachnący!

 

Teraz już możecie wręczyć prezent mamie.

Emilia

 

 

 

 

Podobało się? Podziel się z innymi!