fbpx
24 maja 2020

Samoloty ze szpatułek laryngologicznych

30 minut Poziom trudności: 2/5

Co Wy na to, aby zrobić samolot? Ale nie składany z papieru, który zazwyczaj robiło się w szkolnych ławkach; stworzymy taki z trwalszą konstrukcją, który po zderzeniu z podłogą nadal będzie się świetnie prezentować. Do dzieła!

Co będzie potrzebne:

Etap 1

Za całej puli szpatułek wybieramy sześć sztuk. Powstają nam trzy pary, które będą skrzydłami samolotu. Każdą parę malujemy na jeden wybrany kolor; ja użyłam farb w sztyfcie, które są super wygodne w użyciu, bardzo miękko malują nawet po drewnie, dobrze się rozprowadzają i nie potrzebują wody czy pędzelka.

Etap 2

Teraz zabieramy się za ogon samolotu. Musi on być krótszy, więc resztę przygotowanych szpatułek przecinamy na pół i zaokrąglamy boki. Malujemy je adekwatnie do koloru skrzydeł.

Etap 3

Za kadłub samolotu posłużą nam klamerki; każdą z nich kolorujemy na wybrany przez siebie kolor.

Etap 4

Gdy mamy gotowe wszystkie części, zabieramy się za sklejenie naszego uproszczonego modelu samolotu. W odpowiednie miejsca przyklejamy wycięte kawałki taśmy dwustronnej i mocujemy w całość. Jeżeli samolot jest niestabilny, zamiast taśmy możecie użyć kleju uniwersalnego w płynie AMOS.

Etap 5

Czas na dekorację! Przy użyciu metalicznych pisaków możemy narysować różne symbole na skrzydłach i ozdobić je mieniącymi się diamencikami i kryształkami.

Samoloty gotowe. Udanej zabawy!

Emilia

ok. 90 minut Poziom trudności: 4/5
17 września 2021
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x