29 maja 2020

Dziewczynka z balonami na Dzień Dziecka

ok. 40 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Nie ma chyba dziecka, które nie ucieszyłoby się na widok pęku kolorowych balonów. A gdyby tak odlecieć z nimi prosto do nieba? Ta praca to ogromna frajda dla małych rączek. Kolorowanie, zabawa z zakraplaczem i kolorową wodą ucieszy każdego!

Do tej pracy potrzebne będą:

Tło

Do stworzenia tła obrazka będą nam potrzebne kolorowe kartki: niebieska i zielona, oraz klej w sztyfcie. Odrywamy część zielonej kartki ręcznie robiąc kształt fali. Przyklejamy zielony kawałek na niebieską kartkę – i już jest łąka. Przyklejamy w górnej części kartki „balony” z wacików (klejem uniwersalnym w płynie).

Dziewczynka

Szkicujemy na białej kartce odlatującą z balonami dziewczynkę, poprawiamy kontury czarną kredką. Kolorujemy dziewczynkę, a następnie wycinamy ją i przyklejamy w prawej dolnej części obrazka.

Balony

Rysujemy sznurki balonów, tak jakby dziewczynka trzymała je w dłoni. Mieszamy farby plakatowe z wodą w słoiczkach (nie nalewamy jej dużo, żeby kolory były bardziej intensywne). Nabieramy kolorową wodę zakraplaczem i zabarwiamy nią waciki.

Obrazek jest gotowy!

Zabawy zakraplaczem wzmacniają mięśnie dłoni, ćwiczą prawidłowy chwyt, wspomagają naukę pisania. Narzędzie jest nietypowe, więc dziecko tym chętniej będzie je wykorzystywać.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon