1 stycznia 2021

Butelka sensoryczna

30 minut Poziom trudności: 1/5
2.7 3 votes
Ocena publikacji

Butelki sensoryczne są świetną propozycją do zabawy z maluchami: dzieci skrupulatnie obserwują wszystkie pływające w zawiesinie drobinki, co rozwija ich zmysły. Przygotowywanie takiej butelki to też świetna zabawa dla starszych dzieci, zwłaszcza jeżeli mają młodsze rodzeństwo, ponieważ mogą połączyć swoje umiejętności.


Co będzie potrzebne:

Etap I

Butelkę zapełniamy wodą i klejem w stosunku 1:1. Następnie mocno wstrząsamy, aby substancje wymieszały się. Ważny jest przy tym wybór odpowiedniego rodzaju kleju: nie każdy stworzy konsystencję płynu, w którym będą pływać ozdoby.

Etap II

Tego typu pomoce i zabawki możemy robić w różnych odsłonach. Z racji aktualnej pory roku, zdecydowaliśmy się na sensoryczną zimę zamkniętą w butelce. Do środka wsypujemy w małych odstępach czasowych przygotowane akcesoria. W pierwszej kolejności korzystamy z kleju z brokatem Fiorello, dzięki czemu mikstura będzie się mienić i błyszczeć.

Po dodaniu brokatu mocno wstrząsamy butelką.

Etap III

Następnie dodajemy brokat sypki w trzech wersjach: bardzo drobny, grubszy oraz confetti kółeczka w kolorze srebrnym. Dzięki poręcznemu opakowaniu brokatu możemy dozować go podobnie jak w solniczce, więc łatwiej będzie opanować aplikację tego materiału plastycznego. Nie zapomnijcie również, że po każdorazowym dodaniu kolejnych świecidełek do mikstury należy wstrząsnąć butelką i odczekać. Na samym końcu dodaliśmy drewniane śnieżynki, które podkreślą wyjątkowy, zimowy charakter całości.

Butelka gotowa! Zabawa nią z pewnością będzie atrakcyjna już dla 3-miesięcznych maluszków. Raczkujące maluchy zaciekawi zawartość butelki oraz jej kolorystyka. Dzieci, które są w stanie już samodzielnie potrząsać butelką, zaintryguje jej mieniąca zawartość, a ich starsze rodzeństwo będzie rozpierać duma, że udało im się przygotować taką fajną zabawkę.

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon