19 października 2020

Czarownica z miotłą i czarnym kotem

ok. 40 minut (+ malowanie i wysychanie) Poziom trudności: 3/5

Nie od dziś wiadomo, że najwierniejszym towarzyszem każdej szanującej się czarownicy jest czarny kot, a jej ulubionym przyrządem – latająca miotła. Nasza czarownica z kubeczka i kotek z rolki po papierze toaletowym udekorują każdy halloweenowy stół, a wykonanie ich jest banalnie proste. Takie postacie dzieci mogą wykorzystać również podczas zabawy tematycznej czy do stworzenia teatrzyku z okazji Halloween.

MIOTŁA

1. Wycinamy prostokątny kawałek żółtej bibuły gładkiej i nacinamy z obu stron.

2. Nawijamy bibułę na końcówkę gałązki, związujemy w środku sznurkiem.

CZAROWNICA

 

1. Malujemy kubeczek na kolor zielony (twarz) i czarny (suknia).

2. Wycinamy z bibuły gładkiej prostokątny kawałek, który składamy na pół. Robimy nacięcia na całej długości i przyklejamy wzdłuż górnej krawędzi kubeczka, to będą włosy czarownicy. Zostawiamy fragment bez włosów – tam namalujemy twarz czarownicy.


3. Wycinamy z czarnego papieru koło i półkole na kapelusz czarownicy. Zwijamy półkole w rożek i sklejamy (klejem w sztyfcie lub taśmą dwustronną). Naklejamy czubek kapelusza na rondo przy pomocy kleju uniwersalnego. Wyciskamy klej naokoło czubka kapelusza i posypujemy zielonym brokatem. Przyklejamy na kubek.

4. Formujemy nos z CiastoPlasto i przyklejamy na twarzy czarownicy; na nosie przyklejamy dodatkowo zielony kryształek. Naklejamy ruchome oczka oraz guziczki z naklejek kryształków.

5. Doklejamy cekiny gwiazdki na sukienkę i czarownica jest gotowa.

CZARNY KOT

1. Rozcinamy rolkę w ok. 1/3 wysokości. Z większej części wycinamy kształtu uszu kotka, z mniejszej – wycinamy kształt ogona. Malujemy obie części na czarno.

2. Doklejamy ruchome oczka i różowy kryształek jako nos. Możemy dorysować białą lub srebrną kredką buzię i wąsiki kotka. Przyklejamy ogon.

Czarownica z kotem gotowa! Udanej zabawy!

Magdalena

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x