25 stycznia 2024

Dwa pomysły na walentynkowe kartki

ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 3/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Święto zakochanych zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że czas zacząć myśleć o wyjątkowych prezentach dla ukochanej osoby. Zamiast sięgać po standardowe kartki dostępne w sklepach, proponujemy stworzenie własnych, niepowtarzalnych kartek walentynkowych.


Pomysł 1: Romantyczne wyklejane kartki

Potrzebne materiały:

Pomysł 2: Eleganckie kartki kropkowane folią bąbelkową

Potrzebne materiały:

Pomysł 1: Romantyczne wyklejane kartki
Przygotowanie serduszek

Przygotuj sobie szablon serduszka z tektury, następnie odrysuj je. Możesz wykorzystać stare kartki z książek lub gazet, aby dodać unikalny charakter.


Kolorowanie

Użyj kredek Colorix, których masełkowata konsystencja sprawi, że narysowane wokół serduszek obwódki będą się świetnie rozcierać tworząc bardzo ciekawy efekt. Następnie przygotuj sobie z papieru technicznego większe serduszko, które zajmie ok. ½ kartki. Jako bazę do kartki wykorzystaj tył bloku rysunkowego. Po zgięciu na pół bazy do kartek przygotuj 2 kartki o 0,5 cm węższe niż baza, da to wspaniały efekt. Na koniec przyklej na nich duże serduszko.


Wyklejanie kartki

Przygotowane wcześniej serduszka zacznij naklejać na centralne serduszko z tektury. Dodaj napisy, które wyrażają Twoje uczucia. Możesz wydrukować je z gotowych szablonów do pobrania poniżej.

Pomysł 2: Eleganckie kartki kropkowane folią bąbelkową
Wycinanie folii bąbelkowej i tworzenie bazy kartki

Powycinaj kawałki folii bąbelkowej w kształt serduszek – folia posłuży jako pieczątka do odbijania na kartce walentynkowego symbolu. Następnie przygotuj bazę do kartki z tekturowej kartki, np. tyłu bloku rysunkowego, oraz tło w kolorze czerwonym lub różowym i białym. To na nich będziesz przyklejać później kropkowane serduszka.

Pieczątki z folii bąbelkowej

Przygotowane wcześniej serduszka z folii bąbelkowej pomaluj farbami. Ja polecam farby akrylowe Marie’s, bo dzięki nim efekt będzie trwały. Wybierz kolory czerwieni i różu. Pokryte farbą serduszka w różnym rozmiarze odbij na białej kartce z bloku rysunkowego jak pieczątkę. Poczekaj aż pieczątki wyschną, a następnie wytnij tak przygotowane serduszka.


Wyklejanie kartki

Na przygotowaną wcześniej bazę do kartek naklej czerwone lub różowe tło, o którym wspominałam wcześniej, na nie naklej białą kartkę o 0,5 cm mniejszą z każdej strony niż kolorowe tło. Następnie naklej napisy np. z wyznaniem miłości. Możesz wykorzystać gotowe napisy, drukując szablony dostępne poniżej. W centrum kartki naklej przygotowane wcześniej kropkowane serduszka. Gotowe!

Nasze kartki są gotowe do wypisania i obdarowania nimi wybranej osoby. Jestem ciekawa, które przypadły Wam bardziej do gustu.

Propozycję zabawy przygotował Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon