7 lutego 2019

Geometryczna układanka z recyklingu

ok. 40 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zapraszam dziś na tutorial, w którym ponownie będziemy mogli połączyć zabawę z nauką. Pomysł szczególnie spodoba się rodzicom, którzy nie chcą wydawać majątku na kolejne gry edukacyjne. Czasami naprawdę wystarczy na chwilę przysiąść i zrealizować to co świta nam w głowie, a co niekoniecznie znajdziemy w innych grach lub zabawach. W tym przypadku jest to układanka, w której nasze pociechy muszą odpowiednio dopasować figury do otworów pod kątem rodzaju, wielkości ale także koloru. Wykonanie takiej gry jest naprawdę proste i szybkie, a bawić się mogą przy tym także dorośli.

To nam się przyda:

Etap 1

Zaczynamy od wypełnienia tekturki różnorodnymi paskami. Najlepiej wybrać jak najwięcej kolorów. Mogą to być kredki, pisaki czy brokat jak w moim przypadku. Linie mogą być także różnej grubości. Tak naprawdę to jak zagospodarujemy naszą tekturkę zależy tylko od nas. Możecie narysować koła, fale lub inne elementy jakie przyjdą Wam do głowy.

Etap 2

Czas na szkic. Na gotowej, pokolorowanej tekturce rysujemy sześć figur geometrycznych. Najlepiej wybrać trójkąty, koła i prostokąty, które będziemy rysować w trzech rzędach po trzy figury (patrz zdjęcie poniżej). Pamiętajcie, aby przy każdej figurze zmieniać wymiary, a dodatkowo przy trójkącie zmieniać układ. Dzięki temu gra będzie wymagała od naszych pociech większej koncentracji i uwagi. W końcu nie wszystko musi być takie oczywiste na pierwszy rzut oka.

Etap 3

Jedyne co nam pozostało to ostrożnie wyciąć wszystkie naszkicowane figury. Pamiętajcie, że nie wycinamy jedynie ładnej dziury w tekturze, ale musimy także zachować w dobrym stanie wszystkie wycięte elementy. Przy tym kroku warto pomóc sobie nożykiem tapicerskim. Jednak pamiętajcie, że tą czynność mogą wykonywać jedynie dorośli! 

Nasza twórcza praca dobiegła końca, teraz czas na zabawę i naukę! ? 

Po inne prace z wycinaniem wejdź TUTAJ

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon