1 września 2021

Jamnik Gucio z tektury

około 90 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zapraszam Was dzisiaj na spotkanie z moim przyjacielem Guciem. Gucio to jamnik – pies z charakterem, wyjątkowy indywidualista. Jak każdy jamnik jest nietuzinkowy, lubi głaskanie, przytulanie, drapanie za uszkiem, spanie na kanapie i zabawy w ogrodzie. Gucio jest strasznym łasuchem, uwielbia psie przysmaczki. Niechętnie zostaje sam, dlatego kiedy ktoś wraca do domu, to za każdym razem cieszy się jak szalony. Najbardziej na świecie Gucio kocha spacery i szalone gonitwy po łące za kolorowymi motylkami, które na szczęście są od niego szybsze. Miło popatrzeć jak bryka wśród kwiatów i traw. Polecam każdemu takiego przyjaciela na czterech łapkach. Jeśli macie ochotę na ciekawą zabawę plastyczną, to proponuję wykonanie pracy zatytułowanej: „Gucio na łące”.


Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od wykonania na kartce z bloku art deco tła, używając szerokiego pędzelka zamaluj kartkę wodnymi farbami, część kartki zamaluj kolorem zielonym, część niebieskim. Za pomocą cienkiego pędzelka namaluj farbami plakatowymi kwiaty -zieloną farbą długie łodygi – linie, żółtą i pomarańczową drobne kwiatki – kropeczki.

Etap II

Z tekturowych rolek wykonaj jamnika:

tułów – na rolce po ręczniku papierowym narysuj ołówkiem z obu jej brzegów zaokrąglone linie, a następnie odetnij po narysowanej linii niepotrzebne części;

głowa – odetnij z rolki odcinek o długości około 5 cm, z jednej strony rolki narysuj również zaokrągloną linię i przetnij po śladzie ołówka;
uszy,

łapki i ogonek – przetnij rolkę, narysuj na niej ołówkiem duże uszy, cztery nogi i długi ogonek, następnie powycinaj wszystkie narysowanie części;

obróżka – wytnij z tektury pasek o długości około 4 cm, a jego brzegi zagnij do środka.

Etap III

Na przygotowanej kartce ułóż z wyciętych elementów pieska, a następnie przyklej klejem introligatorskim wszystkie części:

tułów – posmaruj rolkę z jednej strony i przyklej;

obróżka – posmaruj klejem zagięte końce tekturowego paska i przyklej;

głowa – sklej ją od środka, posmaruj z jednej strony klejem i przyklej;

uszy – posmaruj ich końce (te od strony głowy) i przyklej; na końcu przyklej ogonek oraz łapki. Żeby wszystkie elementy dobrze połączyły się z kartką, połóż na pracy ciężką książkę na około 10 minut.

Etap IV

Teraz pomaluj jamnika brązową farbą plakatową, a obrożę wybranym kolorem, np. czerwonym.

Po wyschnięciu farby przyklej ruchome oczko i nosek – brązowy pomponik. Flamastrem narysuj buzię, ozdób obrożę przyklejając na niej kolorowe pomponiki.

Guciowi dorysuj pazurki. Następnie z własnoręcznie wykonanych wycinanek (pomalowanych farbami plakatowymi kartek) powydzieraj paski – trawkę i przyklej klejem biurowym do kartki; na trawce przyklej kilka kolorowych pomponików – kwiatków.

Etap V

Na tekturze z rolki narysuj motylka, wytnij go i przyklej na kartce w takim miejscu, jakby piesek za nim biegł, a następnie pomaluj żółtą farbą plakatową. Kredkami narysuj źdźbła trawy, motylkowi – tułów i czułki. Guciowi dorysuj smycz.

Etap VI

Jeśli chcesz podpisać swoją pracę, proponuję użyć pieczątek z literkami. Na kolorowych, własnoręcznie wykonanych wycinankach odbij literki, powycinaj je i przyklej na kartce napis – JAMNIUK GUCIO.

W podobny sposób możesz wykonać innego pieska.
Kończę, bo Gucio domaga się wyjścia na spacer, a Wam życzę przyjemnej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon