21 listopada 2018

Jeżowy pompon

ok. 45 minut Poziom trudności: 2/5
3.3 3 votes
Ocena publikacji

Nie wiem, jak Wam, ale mnie jeże zawsze kojarzyły się z jesienią. Dlatego pomyślałam, by zrobić fantastycznego pomponowego jeża, który trochę rozweseli jesienną szarugę. Dzisiejszy projekt jest łatwy i przyjemny, a sam pompon ma też wiele innych zastosowań. Wystarczy na końcu przeciąć kartonik i go wyjąć, a sam pompon przyszyć na przykład do czapki. 

Możecie też spróbować wymyślić własne zwierzątka: na przykład puchatego kotka, albo wiewiórkę z wielkim ogonem. Gotowe zwierzątka będzie można wykorzystać za miesiąc jako zabawki na choinkę.

Do dzieła!

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Jeśli mamy blok techniczny, bierzemy kartkę, składamy ją na pół i sklejamy ze sobą obie części. W przypadku sztywniejszej tektury można pominąć ten etap.

Etap 2

Na sztywnym kawałku papieru rysujemy cyrklem pierścień, czyli dwa okręgi różnej wielkości ze wspólnym środkiem. Do tego dorysowujemy buzię jeża, tak jak na zdjęciu. Następnie wycinamy całość, włącznie w otworem w środku jeża.

Etap 3

Tniemy włóczkę na kawałki podobne do długiej sznurówki. Oczywiście w kolorach, w jakich ma być nasz jeż. Sama wybrałam kolory tęczy, które rozweselą jesienny wieczór, ale Wy kierujcie się własnym gustem.

Jeśli postanowiliście mieć kolce w jednym kolorze, kawałków może być mniej, ale muszą być dłuższe.

Pociętą włóczkę nawijamy dookoła pierścienia do momentu, aż przewlekanie przez otwór w środku nie będzie bardzo trudne. Jeśli otwór będzie za duży, nitki będą wypadać i jeż szybko się popsuje. Dlatego pod koniec można pomagać sobie patyczkiem, lub jeśli ktoś ma (ja nie miałam, ale pewniej byłoby wygodniej), szydełkiem.

Etap 4

Przecinamy włóczkę wzdłuż zewnętrznego brzegu. Dobrze mieć do tego ostre nożyczki 🙂

Powinien powstać nam kolorowy pompon. Jeśli chcemy, możemy w łatwy sposób zrobić z jeża zawieszkę, na przykład na lampę przy biurku. Wystarczy przewlec kolejny kawałek włóczki przez kartonik w środku pomponu, albo przykleić go klejem uniwersalnym. I gotowe!

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon