19 stycznia 2024

Karmnik z ptaszkami – praca plastyczna z papieru

40 min. Poziom trudności: 3/5
3.4 5 votes
Ocena publikacji

Zasypało i zmroziło obficie cały kraj. Bardzo ważne jest w tym okresie, by zadbać o naszych małych pierzastych przyjaciół – ptaki zimujące w Polsce. Warto uświadamiać dzieci od najmłodszych lat, że trzeba dokarmiać ptaki o tej porze roku. Przedstawiamy Wam propozycję bardzo fajnej pracy z użyciem drewnianych patyczków.

Do jej wykonania będą potrzebne:

Etapy wykonania pracy:

  1. Budujemy drewniany karmnik
  2. Wycinamy i sklejamy ptaszki
  3. Sklejamy razem wszystkie elementy

Budujemy drewniany karmnik

Rolkę po papierze toaletowym przecinamy na pół. Drewniane szpatułki oraz połowę rolki malujemy brązową farbą plakatową Forello i pozostawiamy do wyschnięcia.

Do niebieskiej kartki z technicznego bloku kolorowego Fiorello przyklejamy przy dolnej krawędzi rolkę, a następnie patyczki, układając je w kształt budki i daszku. Na koniec z płatków kosmetycznych wycinamy czapy śniegu (możecie też użyć pasm waty) i doklejamy je klejem uniwersalnym Amos do dachu. Dzięki temu karmnik zyska autentyczny wygląd.

Wycinamy i sklejamy ptaszki

Z kolorowych kartek bloku technicznego Fiorello wycinamy dwa ptaszki oraz dzióbki i nóżki. Doklejamy przy ogonie piórka, a skrzydełka układamy z kolorowych pomponów i mocujemy je klejem w sztyfcie Amos. Dodajemy jeszcze ruchome oczko i ptaszki gotowe.

Sklejamy razem wszystkie elementy

Do naszego karmnika przyklejamy najpierw oba ptaszki, a następnie kilka pomponików imitujących ziarno. Na tle wokół karmnika doklejamy kilka drewnianych śnieżynek Fiorello i w ten sposób nasza praca jest gotowa!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon